Хід виконання рішення колегії відділу освіти, молоді та спорту

Колегія відділу освіти, молоді та спорту Конотопської районної державної адміністрації


 

РІШЕННЯ

№1/4
Про хід виконання рішення колегії відділу освіти, молоді та спорту від 01.03.2013 «Про стан виконання та рівень навчальних досягнень учнів з трудового навчання».
Заслухавши та обговоривши доповідну записку методиста РМК Золотарьової О.М. про хід виконання рішення колегії відділу освіти, молоді та спорту Конотопської районної державної адміністрації від 01.03.2013 «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з трудового навчання»
колегія відділу освіти, молоді та спорту відзначає, що керівниками навчальних закладів проведена відповідна робота по виконанню рішення колегії.
Навчально-виховний процес з предмета в 2013-2014 н.р. здійснює 30 вчителів, з них спеціальну освіту, яка дозволяє викладати трудове навчання, має 17 вчителів (56,6%). Показник вчителів, які працюють за фахом, у порівнянні з минулим роком не змінився. 3 вчителів трудового навчання здобувають другу вищу освіти з предметів математика, фізика. Без відповідної фахової освіти – 13 чоловік (43,4 %).
Практична складова навчальних програм реалізується через організацію діяльності навчальних майстерень (кабінетів) з предмета, яких на базі ЗНЗ району функціонує: 9 – з обробки деревини, 9 – з обробки металу, 13 – комбінованих майстерень, відсутні майстерні (кабінети) в 5 школах.
Для покращення матеріальної бази навчальними закладами В.Самбірського НВК, Жовтневського НВК були придбані інструменти на загальну суму 2500 грн.. За рахунок   шкіл, які призупинили свою діяльність, обладнання майстерень було передано на баланс Салтиківського НВК та Вирівської ЗОШ І-ІІ ст.
Учителі ознайомлені зі структурою навчальних програм, методичними рекомендаціями з питань викладання трудового навчання.
Відвідані уроки трудового навчання у 5-9-х класах закладів В.Самбірського НВК, Вирівської ЗОШ І-ІІ ст., Лебедівського НВК, Сім’янівського НВК показали, що вчителі дотримуються   програмових вимог з даного предмета.
Використання інформаційно-комп’ютерних технологій на уроках трудового навчання проводиться вчителями Жовтневського НВК, Кошарівського НВК, Лебедівського НВК, Салтиківського НВК, В.Самбірського НВК, Попівського НВК.
Слід вказати на те, що не всім вчителям вдається, раціонально розподіляти час між етапами уроку, оцінювати згідно з критеріями оцінювання навчальні досягнення учнів з аргументацією виставлених балів – Яловенко А.І (Дептівський НВК), Дедерко Д.Ю. (Гружчанський НВК), Сівер О.В. (Шевченківський НВК), Бурмака Н.О. (Чорноплатівський НВК).
У ході перевірки учням були надані контрольні завдання з трудового навчання. Зміст запропонованих контрольних питань відповідав діючим програмам.
Результати успішності за І півріччя і результати контрольних робіт відділу освіти, молоді та спорту свідчать про об’єктивність оцінювання вчителем В.Самбірського НВК (Ганжара С.М.).
Учні Дептівського НВК, Гружчанського НВК не змогли надати ґрунтовної відповіді на контрольні питання.
На базі Козацького НВК протягом 5 років проводиться ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. 21 грудня 2013 року з технічної праці взяли участь учні 8-11 класів у кількості 22 чоловік з 20 шкіл району та з обслуговуючої праці прийняло участь 3 учениці. Переможцями районної олімпіади стали учні В.Самбірського НВК – Козловський Євген (9 клас) та   Ганжара Віталій (10 клас). Серед дівчат перемогу здобула учениця 9 класу Сім’янівського НВК Жмуд Дарина.
У ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання   учень 9 класу В.Самбірського НВК Козловський Євгеній посів ІІІ місце.
На виконання наказу Сумського ОІППО від 02.01.2014 №2-ОД у рамках урочистого відкриття ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2013-2014 навчального року проходила виставка творчих робіт з трудового навчання. Рішенням журі за напрямом «збереження народних традицій» дипломом І ступеня нагороджені вироби, які були представлені на виставці вчителями В.Самбірського НВК, Жовтневського НВК, Лебедівського НВК, Сім’янівського НВК, Дубов’язівського НВК та Вирівської ЗОШ І-ІІ ст.
23 жовтня 2013 року на базі Козацького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. -ДНЗ» відбувся районний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014 ». Переможець районного туру Ілляшенко О.І. приймав участь у ІІ (обласному) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014» у номінації «трудове навчання», в якому посів 6 місце із 23 учасників області.        
На виконання рішення колегії відділу освіти, молоді та спорту Конотопської районної державної адміністрації від 01.03.2013 року керівниками загальноосвітніх навчальних закладів видані накази:   Духанівський НВК (наказ від 03.03.2013 №5841-ОД), Шевченківський НВК (наказ від 04.03.2013 №43), Жовтневський НВК (наказ від 07.03.2013 №10), Лебедівський НВК (наказ від 14.03.2013 №28) тощо.
На педагогічних радах заслуховувались питання «Роль учителя у формуванні у школярів навичок організації навчальної праці на уроках трудового навчання» у М.Самбірському НВК (протокол №4 від 20.03.2013), «Стан викладання та якість знань учнів з трудового навчання» у Юрівському НВК (протокол №2 від 28.11.2013).
Виконання рішення даної колегії також розглядалось на нараді при директору: Юрівський НВК (протокол № 20 від 22.03.2013), В.Самбірський НВК (протокол №5 від 14.03.2013), Сосніський НВК (протокол №8 від 29.03.2013), Тернівський НВК (протокол №6 від 28.10.2013).
По підсумках вивчення трудового навчання у загальноосвітніх навчальних закладах району видані накази: М.Самбірський НВК (наказ №45 від 29.03.2013), Жовтневський НВК (наказ №107 від 26.03.2013), Юрівський НВК (наказ №98 від 04.06.2013), Гружчанський НВК (наказ №210 від 30.12.2013)
Адміністраціями Попівського НВК, Землянського НВК, Дептівського заплановано вивчення стану викладання трудового навчання у 2014-2015 навчальному році, Шевченківським НВК – у 2015-2016 навчальному році.
Водночас із позитивними сторонами організації навчально-виховного процесу з викладання предмету в діяльності роботи з вчителями трудового навчання є ряд не вирішених проблем: підвищування рівня     теоретичних знань, практичних умінь та навичок учнів; впровадження сучасних педагогічних технологій   в практику роботи; покращення роботи з обдарованими учнями; сприяння забезпеченню навчальних майстерень сучасними засобами навчання.
 
Виходячи з вищезазначеного, колегія ухвалює:
1. Інформацію методиста районного методичного кабінету про хід виконання рішення колегії відділу освіти, молоді та спорту Конотопської районної державної адміністрації від 01.03.2013 «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з трудового навчання» взяти до відома.
2. Методисту РМК Конотопської районної ради (Золотарьова О.М.):
2.1. Підсумки перевірки стану викладання трудового навчання в загальноосвітніх навчальних закладах та аналіз проблем щодо поліпшення ефективності викладання предмету обговорити на засіданні районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання.
Керівникам навчальних закладів району:
3.1.  Вивчати стан викладання предмета «Трудове навчання» не менше одного разу в 5 років.
3.2. До 01.03.2014 року про­аналізувати стан викладання трудового навчання у закладах, намітити шляхи подолання виявлених недоліків.
3.3. Проводити  роботу щодо залу­чення на посади вчителів трудо­вого навчання загальноосвітніх навчальних закладів фахівців з даного предмета.
3.4. До 01.09.2014 року забезпечити навчально-матеріальну базу навчальних майстерень (кабінетів) інструментами по обробці деревини та металу.
4. Вчителям трудового навчання:
4.1. Забезпечити належний методичний рівень викладання, застосовуючи ефективні форми та методи для формування творчості учнів.
Постійно
4.2. Надавати урокам практичного спрямування, активно впроваджувати сучасні інформаційно-комунікативні технології.
Постійно
4.3. Протягом навчального року проводити системну роботи з обдарованими і талановитими учнями. Організовувати для обдарованих дітей проведення індивідуальних консультацій, тренувальних зборів, залучати їх до участі в позаурочних і позакласних заходах.
4.4. До 01.09.2014 року поповнити навчальні майстерні (кабінети) роздатковим та дидактичним матеріалом, методичною літературою з трудового навчання.
5 . Контроль за виконанням рішення колегії відділу освіти, молоді та спорту покласти на методиста РМК Золотарьову О.М.
 
 
Голова колегії,
начальник відділу освіти,
молоді та спорту                                            Г.М.Прасол

Поділитися