І етап обласного фестивалю «Гармонія руху» в дошкільних навчальних закладах Конотопського району


Відповідно до Положення про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху» в дошкільних навчальних закладах Сумської області, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 27.06.2013 № 561-ОД та зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Сумській області 12 липня 2013 року за № 32/1428, наказу управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 19.09.2014 № 449-ОД «Про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху» в дошкільних навчальних закладах у 2014 році», наказу відділу освіти, молоді та спорту від 22.09.2014 №194-ОД «Про проведення І етапу обласного фестивалю «Гармонія руху» в дошкільних навчальних закладах у 2014 році» з 15 по 24 жовтня 2014 року проведено фестиваль «Гармонія руху» в дошкільних навчальних закладах району.
У проведенні І етапу обласного фестивалю «Гармонія руху» в дошкільних навчальних закладах взяли участь усі дошкільні навчальні заклади району.
Масові форми роботи з дошкільниками проводились за складеною Програмою, до якої були включені різноманітні форми роботи з дітьми молодшого та старшого дошкільного віку й батьками.
4
Фестиваль «Гармонія руху» організовувався з метою збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку, активізації роботи у фізкультурно-оздоровчому напрямку.
Основними завданнями фестивалю були : збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей, активізація роботи у фізкультурно-оздоровчому напрямку, стимулювання вихователів до творчої діяльності, обмін досвідом та підвищення фахової майстерності педагогів, залучення батьків вихованців до розв’язання проблем фізичного виховання дошкільників.
Діяльність педагогів була направлена на формування культури рухів дітей, уміння проявляти рухову винахідливість – знаходити лінію найменшого опору рухам, підкоряючись привабливій силі гармонії.
У більшості дошкільних закладів фестиваль відбувався за тематичними днями. У рамках заходу були проведені різноманітні форми організації дитячої життєдіяльності фізкультурно-оздоровчого, валеологічного, художньо-естетичного спрямування з активним використанням рухів і музики у фізичних вправах, рухливих іграх, танцях. Підсумком тижня в кожному закладі стало проведення фізкультурно-музичного свята.
Фестивальною програмою були охоплені діти різних вікових категорій. На заходах були присутні батьки, також запрошувались представники органів місцевого самоврядування. Інформація про проведення фестивалю «Гармонія руху» була висвітлена на інформаційних стендах в ДНЗ та розміщена на сайті відділу освіти, молоді та спорту.
Найкращими формами організації життєдіяльності дітей з фізкультурно-оздоровчого напрямку були проведені заходи вихователем Дубов’язівського НВК «СШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Гаман Л.В. До проведення фестивалю «Гармонія руху» були залучені спеціалісти: музичний керівник Руденко Т.О., соціальний педагог Сахно Т.М., вчитель-дефектолог Гребенькова О.А., практичний психолог Коритченко Л.Г.
У рамках фестивалю були проведені такі цікаві заходи: «Ми маленькі олімпійці», «Казка в гості завітала»,
1
«Ми разом», «Кричалки, шептілки, мовчанки».
Слід відмітити матеріали, представлені Вирівським ДНЗ (дитячий садок) «Берізка», Попівським ДНЗ «Казка».
Найбільш якісно та змістовно оформлені матеріали фестивалю «Гармонія руху» Дубов’язівського НВК «СШ І-ІІІ ст.-ДНЗ».
Журі відмічало естетичність та яскравість оформлення матеріалів Козацького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», Гружчанського НВК «ЗОНІ І-ІІІ ст.- ДНЗ».
Журі І етапу обласного фестивалю «Гармонія руху» в дошкільних навчальних закладах, враховуючи наочність інформації, оригінальність рішень, загальне сприйняття, якість оформлення матеріалів, визначили переможців конкурсу-огляду в такому порядку:

  • місце – Дубов’язівський НВК «СШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Конотопської районної ради (директор Бохан О.Г.);
  • місце – Вирівський ДНЗ (дитячий садок) «Берізка» Вирівської сільської ради (завідувач Ярош Т.П.);
  • місце – Козацький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Конотопської районної ради (директор Кліндухова В.М.).

2
 

Поділитися