Туристсько-краєзнавчий напрямок

Туризм – не тільки фізичний розвиток, бадьорість і працездатність, а й відмінний засіб виховання в учнів цілеспрямованості, зібраності, прагнення до пізнання.
Туристсько-краєзнавча діяльність дає учням багато нових вражень: вони вчаться розкривати причинно-наслідкові зв’язки у природі, краще усвідомлювати та розуміти окремі явища і закони природи. Всебічні і тривалі спостереження над природними явищами сприяють формуванню в учнів матеріалістичного світогляду.
Туристські подорожі та екскурсії є великою школою життя для підростаючого покоління.
Крім виховання високих моральних якостей та естетичних почуттів, вони розвивають спостережливість, уяву.
Походи та екскурсії є однією з важливих форм розширення та закріплення знань учнів, вони викликають потяг школярів до вивчення рідного краю.
 
Туристсько-краєзнавчі походи відіграють важливу роль у формуванні дитячого колективу, виховують в учнів самостійність, підвищують їх відповідальність за доручену справу.
crop_113468643_R2kkgh5
Туристсько-краєзнавча робота Конотопського районного Центру позашкільної роботи представлена рядом гуртків: «Спортивний туризм», «Пішохідний туризм», «Юні туристи краєзнавці», «Екологічне краєзнавство», «Фольклор та етнографія народу України», «Літературно-мистецьке краєзнавство», «Юні екскурсоводи».
Педагоги закладу організовують з вихованцями одноденні туристичні походи, спортивні змагання, квести, краєзнавчі конференції, екскурсії до визначних місць Сумщини, Чернігівщини, Полтавщини, Київщини.
crop_113468683_mfxy
Вихованці гуртків мають можливість стати активними учасниками районних та обласних заходів: «Історія міст і сіл України», «У світі краєзнавчих відкриттів», обласному зльоті пошукових загонів «Пам’ятати. Відродити. Зберегти.» та інші.
Педагоги гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку запрошують до співпраці всіх хто любить мандрувати, прагне змістовно проводити свій вільний час.
crop_113468732_uakoU

Поділитися