ВІДДІЛ ОСВІТИ
КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ
КОНОТОПСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
ПЛАН РОБОТИ
районного методичного кабінету
Конотопської районної ради
на 2017 рік
Схвалено науково-методичною радою
Конотопського районного методичного кабінету,
протокол № 5 від 8 грудня 2016 року
Зміст
І. Вступ . Аналіз роботи районного методичного кабінету за 2016 рік і завдання на 2017 рік 3
IІ. Управлінська діяльність. 16
- Тематика засідань науково-методичної ради методичного кабінету..16
- Організаційно-методичні наради заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів з навчально-виховної роботи. 19
- Методичні форми роботи з педагогами. 23
- Циклограма ділової документації за напрямком діяльності 38
ІІІ. Організаційно-методична діяльність. 43
- Підвищення кваліфікації та перепідготовка педагогічних працівників 43
- Організація і проведення атестації 45
- Методичні та організаційні форми роботи з педагогами. 47
4.Психолого-педагогічний супровід науково-методичної роботи. 49
5.Організаційні форми роботи з обдарованою молоддю.. 63
ІV. Описово-корекційна діяльність. 65
1.Заходи з вивчення, узагальнення, впровадження передового педагогічного досвіду. 65
2.Консультаційна діяльність. 67
2.Форми просвітницько-інформаційної роботи з педагогами. 71
3.Форми самоосвітньої діяльності 72
VІ. Експериментально-дослідницька діяльність. 73
2.Форми роботи з педагогами. 74
VII.Експертно-діагностична діяльність……………………………………..75
1.Атестаційна експертиза, комплексна перевірка закладів освіти. 75
2.Вивчення рівня навчальних досягнень учнів. 76
3.Моніторингові дослідження…………………………………………………..76
VIIІ. Розвиток навчально-методичної і матеріально- технічної бази 77
І. ВСТУП
АНАЛІЗ РОБОТИ РАЙОННОГО МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ
ЗА 2016 РІК І ЗАВДАННЯ НА 2017 РІК
Методичний кабінет- головна методична структура району.
У своїй діяльності методичний кабінет керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про інноваційну діяльність», «Про місцеве самоврядування», указами та розпорядженнями Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства в галузі освіти, у тому числі Міністерства освіти і науки України, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
У 2016 році методична служба району працювала над реалізацією науково-методичної проблеми «Забезпечення якісної освіти шляхом формування інноваційної культури педагога як важливого чинника в реалізації державних освітніх стандартів, творчому та інтелектуальному розвитку учнів».
Поряд з тим методичний кабінет відповідно до Положення наполегливо виконував свої цільові завдання, а саме:
– організація вивчення законодавчих директивних і нормативних документів уряду та МОН України про освіту;
– систематичне вивчення та аналіз навчальних планів, програм, підручників, посібників, інструктивних матеріалів, методичних рекомендацій з питань змісту, форм і методів проведення уроків, факультативів та інших занять, позакласної та позашкільної роботи, усього навчально-виховного процесу;
– навчально-методичне забезпечення оновленого змісту освіти в умовах національної школи;
– вивчення, узагальнення та впровадження в практику роботи кращого педагогічного досвіду, сучасних технологій та інновацій.
У штаті методичного кабінету відділу освіти 8 працівників, у тому числі завідувач методичного кабінету. У кадровому складі протягом року відбулися значні зміни.
За рівнем кваліфікації методисти діляться на три групи: І категорія – 4; ІІ категорія – 2; спеціаліст – 1, а за стажем роботи в методкабінеті на дві групи: досвідчені методисти (стаж роботи більше 5 років) – 5; малодосвідчені методисти – 3.
При методкабінеті також функціонує ПМПК на громадських засадах.
Посадовими інструкціями та наказом по методичному кабінету про розподіл функціональних обов’язків за методистами закріплені всі навчальні дисципліни згідно типових навчальних планів і визначено кураторство над загальноосвітніми навчальними закладами.
Над реалізацією районної методичної проблеми працювало 20 методичних об’єднань учителів та інших категорій педагогічних працівників (практичні психологи, вихователі, бібліотекарі, працівники позашкільних закладів).
Для поглибленої методичної підготовки, розвитку професійної майстерності, творчості та надання конкретної практичної допомоги педагогам організовано роботу 6 творчих груп, 2 шкіл молодого педагога, школи педагогічної майстерності, 5 постійнодіючих семінарів.
Форми методичної роботи, які було використано в районі: методична рада, методичні об’єднання, взаємовідвідування уроків, методичний день, методичні порадники, методичний семінар-практикум, науково-практичний семінар, школа перспективного педагогічного досвіду, школа молодого вчителя, школа педагогічної майстерності, творчі групи, творчі звіти, педагогічні конкурси, конкурси-огляди, виставки методичних розробок (уроків, виховних заходів), мобільні консультпункти.
Колегіальним органом управління методичною роботою в районі є науково- методична рада РМК. Протягом року проведено 4 засідання науково- методичної ради, на яких розглянуто питання вивчення нових курсів нового змісту державних стандартів, забезпечення якісного рівня профільного навчання й допрофільної підготовки школярів, реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі.
У форматі засідань районної науково-методичної ради було проведено майстер-класи та презентації матеріалів з узагальнення передового педагогічного досвіду (Коросько Т.А., Бочечківський НВК), звіти про роботу методичних формувань (математики, хімії, історії, зарубіжної літератури).
Належна увага приділялася роботі з керівними кадрами закладів освіти, їх заступниками, молодими керівниками, резерву керівних кадрів.
Протягом навчального року на семінарах директорів загальноосвітніх навчальних закладів розглядалися питання про упровадження ІКТ у навчально-виховний процес та адміністративно-управлінську діяльність навчального закладу.
На семінарах – практикумах керівників шкіл проводилися практичні блоки (панорама-презентація упровадження ІКТ в управлінсько-адміністративну діяльність навчального закладу). Зокрема, на заняттях семінарів-практикумів керівників навчальних закладів розглянуті актуальні для району проблеми: «Шляхи покращення управлінської діяльності в малочисельній сільській школі», «Удосконалення професійної компетентності педагогів та їх готовності до інноваційної діяльності».
Робота шкіл молодого керівника та резерву керівних кадрів була зосереджена на плануванні та веденні внутрішньошкільного контролю в навчальному закладі; технології підготовки педрад; систему виховної роботи в навчальному закладі; проектні технології; інноваційну діяльність у навчальному закладі, її витоках, розвитку, результаті. Протягом 2016 року проведено інструктивно-методичні наради із заступниками директорів з навчально-виховної роботи, на яких обговорено питання організованого початку нового 2016/2017 навчального року, доведено розпорядження та інформаційні листи Міністерства освіти та науки, молоді та спорту,СОІППО, розглянуто методичні рекомендації щодо вивчення шкільних дисциплін, заслухано питання щодо результатів участі учнівських команд у предметних олімпіадах, у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, виконання навчальних програм, підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, моніторингу навчальних досягнень учнів району, участі педагогічних працівників району в професійних конкурсах, моніторингу якості проведення атестації педагогічних працівників, моніторингу якості викладання предметів, результативності роботи з молодими спеціалістами, розглядались вимоги до ведення ділової документації. Також проведено 3 семінари-практикуми з тем «Особливості науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу в загальноосвітньому навчальному закладі І-ІІІ ступенів» (Гружчанський НВК), «Організація методичної роботи з педагогічними кадрами у загальноосвітньому навчальному закладі» (Попівський НВК) та «Педагогічна техніка і сучасні вимоги до неї, шляхи розвитку й удосконалення» (Юрівський НВК).
Щорічно видається інформаційно-аналітичний збірник («Якісна освіта як запорука успіху в майбутньому», серпень 2016 рік),у якому висвітлюється рейтинг шкіл щодо результативності роботи педагогічних працівників, участі школярів району в учнівських олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт, турнірах тощо. Протягом року опубліковано 15 методичних рекомендацій, 2 каталоги, 12 буклетів та 1 посібник.
У 2016 році науково-методична робота формувань дошкільних навчальних закладів району була спрямована на модернізацію науково-методичної роботи з керівними та педагогічними кадрами ДНЗ.
Структура методичної роботи, яка склалася в районі, в основному задовольняла потреби педагогів у постійному підвищенні їхнього фахового рівня. Протягом навчального року функціонували постійно діючий семінар вихователів ДНЗ, РМО вихователів ДНЗ, творча група педагогічних працівників ДНЗ, семінар музичних керівників ДНЗ. На високому рівні в 2016 році працювали постійно діючий семінар вихователів та МО вихователів ДНЗ, творча група педагогічних працівників ДНЗ. Потребує покращення робота семінару музичних керівників ДНЗ.
Зростання професійної активності педагогів відбувалося через участь у фахових конкурсах. З метою стимулювання творчої ініціативи педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів районним методичним кабінетом були проведені конкурси педагогічної майстерності:
– «Краща організація оздоровлення у ДНЗ»;
– «Конкурс на кращу розробку інтегрованого заняття»;
– «Кращі здоров’язберігаючі технології»;
З метою збереження та зміцнення здоров’я дитини, активізації роботи у фізкультурно-оздоровчому, художньо-естетичному, валеологічному напрямках у вересні 2016 року у дошкільних навчальних закладах району проведено І етап обласного фестивалю «Гармонія руху». Під час проведення фестивалю були використані такі форми організації життєдіяльності дітей: музичні розваги – 15, спортивні розваги – 23, спортивні ігри – 3, рухливі ігри – 112, заняття з активним використанням рухів, музики, фізичних вправ, практичних дій , оздоровчозбережувальних технологій – 53, дитячий туризм – 2, прогулянки -128, екскурсії – 9, спортивні свята – 5, музичні свята – 9, музично-спортивні свята – 9. Високі результати у ході І етапу фестивалю досягнуто колективами Попівського, Бочечківського, Дубов’язівського, Козацького НВК, ДНЗ «Сонечко», де були змістовно поєднані та використані різноманітні форми організації життєдіяльності дітей з активним використанням музики. Зокрема були застосовані здоров’язбережувальні технології : «Арт-терапія», кольоротерапія, піскотерапія, казкотерапія; лікувально-профілактичні заходи: фітотерапія, аромотерапія. Для педагогів дошкільної освіти діяв районний консультпункт. Активізувалася робота по висвітленню діяльності дошкільних навчальних закладів через персональні сайти. Але на низькому рівні залишається робота більшості дошкільних навчальних закладів по наповнюваності та розвитку сайтів.
Методичним кабінетом проведена значна робота щодо підготовки вчителів до реалізації Державних стандартів. Відповідно до структури методичної роботи були проведені майстер-класи, інші різнопланові групові форми роботи з питань викладання нововведених предметів.
Упродовж року працівниками районного методичного кабінету здійснено колективні та індивідуальні виїзди в навчальні заклади. Надано методичну допомогу педагогам у плануванні, веденні шкільної документації, підготовці й проведенні уроків і позакласних заходів, організації поглибленого вивчення предметів і профільного навчання, упровадженні інноваційних технологій та тестових методик у навчально-виховний процес.
Одним із напрямків діяльності районного методичного кабінету є організація роботи з молодими педагогами, завдання якої – надання необхідної допомоги молодим спеціалістам в оволодінні методикою викладання предметів, розвиток умінь використовувати досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду. Протягом 2016 року проведено 3 засідання школи молодого вчителя на базі Попівського НВК, Соснівського НВК та Дубов’язівського НВК. На заняттях школи молодого вчителя «Шлях до майстерності» слухачі вивчали питання нормативно-правової документації, ведення шкільної документації; розглядали питання про творчість учителя в дії: моделювання фрагментів уроків із використанням активних форм і методів навчання; методи вивчення особистості та ефективність їх використання. Проводилися диспути «Який він, сучасний урок?»; круглі столи «Особливості роботи з «важкими» учнями», ділові ігри «Розв’язування конфліктних ситуацій», міні-консиліуми «Сучасний погляд на освіту. Погляд зі сторони. Проблеми і перспективи». Слухачі відвідували та обговорювали уроки висококваліфікованих учителів, робили аналіз уроків; отримували індивідуальні консультації методистів.
Методичним кабінетом продовжується робота щодо виявлення, поширення та впровадження передового педагогічного досвіду, інноваційних технологій, методик навчання й виховання, підвищення рівня професійних компетентностей освітян району. Упродовж 2016 року вивчено й узагальнено досвід вчителя-методиста КороськоТ.А.
(Бочечківський НВК) з теми «Розвиток творчого потенціалу особистості
в процесі впровадження компетентнісно орієнтованого підходу до
вивчення англійської мови».
З метою поширення й впровадження досвід педагога презентувався під час засідань РМО, ШМО, семінарів-практикумів.
На розвиток педагогічної майстерності педагогів позитивно впливає їх участь у творчих конкурсах. У II етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016» у 3 номінаціях(математика, історія, англійська мова) взяли участь Гудименко Т.В.(Соснівський НВК), Філіпов В.Ф. (Гружчанський НВК), Черкасова Н.Ю. (Юрівський НВК). Вони показали ґрунтовні теоретичні знання з педагогіки та психології, гідно презентували свій досвід роботи.
Поліпшенню якості освіти сприяла організація моніторингових досліджень навчально-виховного процесу. Протягом року було проведено моніторинг рівня навчальних досягнень з фізики учнів 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Одним із шляхів інноваційної діяльності освітніх закладів району є реалізація цільових проектів. Серед найпоширеніших проектів є «Школа сприяння здоров’я», тому що проблема збереження здоров’я школярів більш чітко усвідомлюється педагогами як професійно значуща. В обласну мережу Всеукраїнського проекту “Школа сприяння здоров”ю” занесено Козацький НВК.
У навчальних закладах району працює 487 педагогічних працівників. З них 370 чоловік (95,4%) мають закінчену вищу освіту, 8 чоловік (2%) – не закінчену вищу, 19 чоловік ( 4,9%) – середню спеціальну. Рівень вчителів з вищою освітою має позитивні зрушення, щорічно зменшується кількість пелагогічних працівниів, які мають освіту молодшого спеціаліста. Вищу та першу кваліфікаційні категорії мають 158 чол. (43,6%), що свідчить про високий рівень кваліфікацій вчителів району. В навчальних закладах району працюють 3 вчителі, що мають звання «Учитель-методист» та 18 вчителів, що мають звання «Старший-учитель».
Методистами РМК та керівниками навчальних закладів забезпечується підвищення кваліфікації педагогічних працівників на курсах при Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, де пройшли курсову підготовку 92 працівники. Зростанню професійного рівня педагогічних працівників, розвиткові творчої ініціативи, самовдосконаленню, самоствердженню та підвищенню продуктивності діяльності сприяє атестація педагогічних працівників. У 2016 році проатестовано 89 педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів: 5 директорів, 1 завідувач дошкільним навчальним закладом, 10 заступників директорів, 58 учителів, 10 вихователів дошкільних закладів, 1 педагог-організатор, 1 практичний психолог, 1 бібліотекар, 2 методисти районного методичного кабінету. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 № 1135 «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 16 серпня 2013 за № 1417/23949, складений перспективний план атестації директорів загальноосвітніх навчальних закладів та їх заступників. Відповідно до пунктів 1.1. та 2.12. Типового положення про атестацію в 2015 – 2016 навчальному році атестовано 5 директорів навчальних закладів (18,5 %), 1 завідувач дошкільним навчальним закладом (50 %), 10 заступників директорів (37 %). За результатами атестації директорів, завідувача дошкільним навчальним закладом та заступників директорів атестаційна комісія ухвалила рішення про відповідність їх займаним посадам. Атестацію пройшли 70 педагогічних працівників: 65 – з повною вищою освітою, 5 – з середньою спеціальною. За підсумками атестації 5 педагогічних працівників отримали вищу категорію (7 %), 42 – І категорію (60 %), 13 – ІІ категорію (18 %), 6 – категорію «спеціаліст» (8 %), 5 – 8 тарифний розряд (7 %). 26 особам присвоєно кваліфікаційну категорію, 44 відповідають раніше присвоєним кваліфікаційним категоріям. Атестацію пройшли 2 директори навчальних закладів (7 %), які викладають навчальні предмети: 1 отримав І кваліфікаційну категорію, 1 відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії». За наслідками атестації 2 учителям присвоєно педагогічне звання «старший учитель» (3 %).
Особливо важливе місце в діяльності методичного кабінету займає робота з обдарованими дітьми.
Методичним кабінетом, педагогічними колективами проводилась цілеспрямована робота щодо пошуку, навчання й розвитку обдарованих дітей, а також створення умов для творчого зростання. У навчальних закладах визначені основні напрями роботи з обдарованими учнями: розвиток організаторських здібностей у роботі органів учнівського самоврядування, інтелектуальних конкурсів, науково-дослідницької роботи, краєзнавчо-пошукової роботи та музейної справи, організація роботи гуртків за інтересами, спортивних секцій. Використовуються педагогічні технології на основі інтенсифікації діяльності учнів: інтерактивні методи навчання й виховання, проблемне навчання, проектні технології, технології розвивального та особистісно-орієнтованого навчання тощо.
Педагогічні працівники району здійснюють методичний супровід допрофільної підготовки та профільного навчання в старшій школі через введення курсів за вибором, факультативів, занять у гуртках, що дає можливість використовувати різноманітні форми роботи для підготовки учнів до участі в предметних олімпіадах, творчих конкурсах. Для забезпечення умов розвитку обдарованої дитини створені та постійно поповнюються банки даних обдарованих дітей за підсумками учнівських змагань. До районного банку даних «Обдарованість» щорічно заносяться переможці олімпіад, конкурсів, спортивних змагань районного, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів (180 учнів у 2015 році, 139 – 2014 рік, 154 – 2013 рік), у 2016 році він налічує 162 учня. В усіх навчальних закладах також створено та систематично поповнюється банк даних «Обдарованість». У 2016 році у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з 15 навчальних предметів Конотопський район представляли 27 учнів-переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Перемогу здобули у 9 олімпіадах: – з географії (Москаленко Дар’я Сергіївна, учениця 9 класу Тулущанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – ІІІ місце), – з математики (Хижняк Андрій Валерійович, учень 8 класу Юрівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – ІІІ місце, Курінський Вадим Юрійович, учень 10 класу Великосамбірського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – ІІІ місце), – з правознавства (Третяк Ярина Миколаївна, учениця 11 класу Попівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – ІІ місце), – з історії (Коновал Сергій Анатолійович, учень 10 класу Юрівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – ІІІ місце, Третяк Ярина Миколаївна, учениця 11 класу Попівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – ІІІ місце), – з біології (Кубишка Катерина Сергіївна, учениця 9 класу Юрівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – ІІІ місце), – з хімії (Москаленко Дар’я Сергіївна, учениця 9 класу Тулущанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – ІІІ місце, Курінський Вадим Юрійович, учень 10 класу Великосамбірського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – ІІІ місце). Учениця 11 класу Попівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Третяк Ярина взяла участь у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, зайняла 12 місце. Учні району також є членами Малої академії наук України і щороку беруть участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. У 2015-2016 навчальному році організоване навчання 13 учнів загальноосвітніх навчальних закладів району в Сумському територіальному відділенні МАН України. Овдієнко Олександра, учениця 10 класу Гружчанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» виборола перемогу у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук в секції «Українська література» та стала призером ІІ етапу вищезазначеного конкурсу. Учениця 9 класу Тулущанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Москаленко Дар’я Сергіївна стала стипендіатом голови Сумської обласної державної адміністрації у 2016 році.
Учні навчальних закладів району постійно беруть участь у Міжнародних та Всеукраїнських учнівських інтерактивних конкурсах “Кенгуру”, “Левеня”, “Колосок”, “Лелека”, “Соняшник”, «Бобер», «Грінвіч», «Геліантус», «Puzzle», «Кришталева сова».
Методичною службою району здійснюється велика робота по впровадженню інноваційних технологій і методик у навчально-виховний процес, у роботу з кадрами.
Найбільшого поширення в практичній діяльності й результативності здобули інтерактивні методи роботи на уроках і заняттях, проектні та інформаційно-комунікаційні технології.
Державні та галузеві документи останніх років підтверджують, що сьогодні є найактуальнішою проблемою для методичної служби впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у навчально-виховний процес, методичну роботу й управлінську діяльність.
Проблемою в напрямку роботи щодо впровадження ІКТ залишається застарілий парк комп’ютерів у більшості навчальних закладах, недостатність інтерактивних дошок та мультимедійного обладнання, що значно зменшує можливості педагогів у щоденному використанні цих сучасних засобів навчання. Мультимедійні проектори та інтерактивні дошки, кількість яких постійно збільшується, системно, доцільно та планомірно використовуються в навчально-виховному процесі та на презентаційних й методичних заходах.
Районним методичним кабінетом здійснювався науково-методичний супровід зовнішнього незалежного оцінювання, проводилася робота по інформуванню випускників навчальних закладів про умови та терміни проведення ЗНО в 2016 році. Здійснюється діяльність щодо підготовки випускників навчальних закладів до ЗНО. Витримується процедура інформаційного, просвітницького, науково – методичного, психологічного супроводу, моніторингових досліджень, детального аналізу їх результатів з конкретним визначенням рейтингу якості навчальних досягнень з предметів у кожному навчальному закладі І-ІІІ ступенів.
Реалізація основних завдань і принципів виховання у ЗНЗ району здійснювалась відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України, зміст виховання в яких представлено системою цінностей: ціннісне ставлення до себе, до сім’ї, людей, праці, природи, культури й мистецтва, суспільства й держави.
Головним завданням виховної системи освіти Конотопського району є формування національної свідомості школярів з осмисленою патріотичною позицією, а також розвиток творчості дитини, особистісного потенціалу, турбота про здоров’я кожного з вихованців. З метою виховання всебічно розвиненої особистості, здатної успішно жити в оновленому суспільстві, впровадження нових ефективних форм роботи з патріотичного виховання, виховання у дітей почуття гордості за свою державу, вивчення, узагальнення та пропагування кращого досвіду музейної педагогіки методичним кабінетом та відділом освіти Конотопської районної державної адміністрації у 2015-2016 навчальному році започатковано районний довгостроковий проект «Музейна педагогіка у навчально-виховних комплексах Конотопського району». Очікуваними результатами проекту мають стати – поповнення шкільних музеїв та музейних кімнат новими матеріалами; створення електронної бази віртуальних екскурсій з метою їх застосування у подальшому під час навчально-виховного процесу; створення нових експозицій у шкільних музеях та музейних кімнатах; застосування на практиці досвіду музейної педагогіки інших навчальних закладів району; відродження духовності, патріотизму та поваги до Батьківщини, рідного краю. З метою відродження та утвердження національних традицій українського народу, вивчення та розуміння кращих зразків традиційного народного та сучасного українського мистецтва, виявлення та заохочення нових талантів та обдарувань, залучення широкого кола дітей до вивчення звичаїв українського народу у сфері декоративно-ужиткового мистецтва на прикладі писанкарства, естетичного розвитку і виховання дітей навчальних закладів Конотопщини, збагачення їх духовного світу, починаючи з 2016 року започатковано проведення щорічних районних фестивалів «Різдвяні канікули» та «Писанкова галявина».
Виховний процес у навчальних закладах здійснювався в процесі урочної, позаурочної та позашкільної роботи з учнями за різними напрямками виховної роботи. Організація виховної роботи в навчальних закладах району здійснювалася шляхом запровадження тематичних тижнів, декад та місячників за основними напрямами виховання. Пріоритетним напрямком виховної роботи у 2016 році стало патріотичне виховання, яке в учнівському середовищі будувалося циклічно: від вивчення історії, звичаїв, традицій Конотопщини до культурних надбань України та Європи.
Під час тематичних місячників, декад і тижнів у навчальних закладах було максимально активізовано всі види виховної діяльності за такими напрямами: патріотичне виховання, громадянське виховання, морально-етичне, правове, превентивне та родинно-сімейне виховання, формування здорового способу життя, екологічне виховання, художньо-естетичне, розвиток творчої особистості.
Велика увага приділяється і профілактиці правопорушень, дитячого жебракування, запобігання торгівлі людьми та підвищення рівня правової освіченості учнівської молоді. Зокрема, методичним кабінетом, педагогічними колективами, починаючи з 2016 року, впроваджується програма виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», затвердженої Міністерством освіти і науки України, учасниками якої є Сумська область (у тому числі Конотопський район). 18 листопада 2016 року було проведено районний практичний семінар-тренінг «Запобігання торгівлі людьми в умовах загальноосвітнього навчального закладу» для заступників директорів з виховної роботи, соціальних педагогів, практичних психологів, класних керівників навчальних закладів Конотопського району, у ході якого методист з виховної роботи та методист з психологічної служби районного методичного кабінету презентували програму заходів з виховної роботи з протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» (для учнів 7-11 класів). Різноманітні форми тренінгів з питань протидії торгівлі людьми, які можна використовувати при роботі з підлітками, представила у дії волонтер Сумської обласної асоціації педагогів християн, координатор Всеукраїнської програми «Відродження». Проведено 2 практичних семінари для заступників директорів з виховної роботи на базі Великосамбірського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» з теми: «Патріотичне виховання як засіб формування національної свідомості учнівської молоді» та на базі Соснівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» з теми: «Діяльність педагогічного колективу щодо забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей та інтересів».
Робота психологічної служби району була спрямована на підвищення ефективності надання психологічних послуг спеціалістами служби та забезпечення адаптивного й комфортного освітнього простору. Так, для практичних психологів та різних категорій педпрацівників проведено 4 семінари, 4 інструктивно-методичні наради, засідання у форматі «круглого столу» з питань психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти; науково-методичного супроводу діяльності навчальних закладів щодо попередження насилля в учнівському середовищі. Надано понад 100 консультацій за запитом усіх категорій педагогічних працівників та фахівців служби. Підготовлено методичні рекомендації «Робота педколективу навчального закладу щодо подолання труднощів періоду адаптації учнів 1 та 5 класів до навчання в основній школі», «Основні види діяльності практичного психолога щодо забезпечення психологічної готовності дитини до школи». Працівники психологічної служби забезпечують функціонування 10 мобільних соціально-психологічних пунктів освітніх округів, у яких психологічним супроводом охоплено 1015 дітей.
У роботі широко використовуються ресурси бібліотеки методичного кабінету, створено картотеку „Навчально- методичне забезпечення викладання предметів”.
Система методичної роботи з педагогами ЗНЗ району протягом 2016 року сприяла здійсненню системно-цільового підходу до управління процесом підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, наданню реальної, дієвої, адресної методичної допомоги вчителям, вихователям ДНЗ, реалізації ефективного педагогічного досвіду, інноваційних технологій через колективні, групові та індивідуальні форми науково-методичної роботи.
Однак рівень організації та результативності внутрішньошкільної методичної роботи, самоосвітньої діяльності, роботи керівників освітніх закладів щодо підвищення професійної майстерності педагогів ще не в повній мірі відповідають завданням і цілям по реформуванню освіти.
У частині шкіл недостатньо проводиться робота з поширення інноваційних форм роботи з педагогічними кадрами, які б зумовили розвиток творчості педагога, його активну участь, вияв ініціативи, наполегливості в досягнення якісних результатів.
Дуже повільно в педагогічних колективах запроваджується дослідницька робота вчителів, залишається низькою участь освітян у творчих конкурсах, конкурсах педагогічної майстерності, проблемним залишається питання поширення власного досвіду через публікації у фахових виданнях.
На реалізацію річного плану роботи методичного кабінету впливають нові оперативні розпорядчі документи органів управління освітою всіх рівнів, що мають організаційно-методичний характер. З’являються нові акценти в діяльності установ освіти; змінюється режим і структура начального року тощо. Тому деякі заплановані заходи, особливо у другому півріччі було відмінено, окремі заходи змінили свій формат і масштаб, проведення деяких заходів перенесено на інші терміни. На виконання всіх пунктів плану вплинули певні проблеми в формуванні та наповненні районного бюджету на 2016 рік. Особливо це відобразилося на участі педпрацівників і учнів району в представницьких і конкурсних заходах на рівні області.
Методичний кабінет в основному забезпечив практичне виконання плану роботи на 2016 рік і реалізацію поставлених завдань, але в зв’язку з значними змінами у кадровому складі методистів, вчителів ЗНЗ виконання деяких пунктів плану, особливо в розділах “Передовий педагогічний досвід”, “Видавнича діяльність” стало практично неможливим або потребує перенесення термінів виконання.
Методична служба району наполегливо працювала над реалізацією своїх цільових і організаційних функцій, що знайшло своє яскраве відображення в якісних результатах роботи системи освіти за рік, у досягнутих успіхах і перемогах педагогів та їх учнів і вихованців.
Діяльність районного методичного кабінету, педагогічних працівників навчальних закладів району у 2017 році буде спрямована на реалізацію методичної проблеми «Забезпечення якісної освіти шляхом формування інноваційної культури педагога як важливого чинника в реалізації державних освітніх стандартів, творчому та інтелектуальному розвитку учнів».
У 2017 році методична служба району працюватиме над вирішенням таких актуальних завдань:
- розвиток методичного кабінету як науково-методичного, інформаційного та координаційного центру організації самоосвітньої навчальної діяльності педагогів, акумуляції та трансформації досвіду;
- продовження реорганізації структури науково-методичної роботи з метою посилення диференціації та індивідуалізації, розвитку творчої ініціативи педагогів;
- організація курсової підготовки кадрів для закладів освіти з метою забезпечення якісного виконання державних стандартів освіти;
- забезпечення провідної ролі самостійності педагогів у підвищенні своєї
кваліфікації;
- забезпечення якісного методичного супроводу впровадження вчителями нових Державних стандартів початкової та базової загальної освіти, нових навчальних планів та підручників;
- забезпечення якісної підготовки всіх учителів до впровадження нових Державних стандартів початкової та середньої загальної освіти й нових навчальних планів;
- вирішення проблеми наступності на різних ступенях навчання шляхом використання інноваційних засобів і прийомів;
- удосконалення рівня методичної та психолого-педагогічної підготовки вчителів іноземної мови, які викладають предмет у 1-8 класах і забезпечення якісного виконання навчальних програм в умовах поглиблення компетентнісного підходу в навчальному процесі;
- забезпечення активного впровадження здоров’язбережувальних технологій в практичну діяльність усіх навчальних закладів;
- активізація науково-дослідницької роботи учнів і вчителів шляхом встановлення тісних зв’язків і співпраці навчальних закладів з вищими навчальними закладами, міським і обласним відділеннями МАН;
- забезпечення якісної методичної підтримки всіх педагогічних працівників, які працюють у старшій профільній школі, послідовної їх підготовки до реалізації нової концепції;
- постійне удосконалення рівня володіння педпрацівниками ІКТ і розширення використання ІКТ у навчально-виховному процесі, методичній роботі та управлінській діяльності; створення системи інформаційної підтримки (ресурси мережі Інтернет);
- продовження роботи по створенню електронних інформаційно-довідкових банків даних про педагогічні кадри, про контингент учнів, ППД, книжкових фондів;
- упровадження науково обгрунтованого моніторингу навчально-виховного процесу, використання результатів аналізу для корекції науково-методичної роботи з керівними та педагогічними кадрами;
- проведення моніторингових досліджень місцевого та регіонального рівнів (спільно із СОІППО) і здійснення аналітико-прогностичної діяльності за результатами моніторингових досліджень якості освіти;
- забезпечення високого наукового рівня діяльності по узагальненню досвідів роботи кращих педагогів і педагогічних колективів;
- упровадження інноваційних підходів до методичного супроводу атестації педагогічних кадрів;
- продовження організаційно-методичної підготовки умов для інклюзивного та інтегрованого навчання в загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах дітей з особливими освітніми потребами;
- оптимізація роботи методичної та психологічної служб щодо виявлення та підтримки обдарованих учнів, надання кваліфікованої професійної допомоги вчителям, які працюють з обдарованими дітьми;
- під керівництвом Харківського РЦОЯО здійснення спільно з навчально-методичним відділом ЗНО Сумського ОІППО всіх організаційних і методичних заходів по підготовці педагогів і учнів до ЗНО та по проведенню пробного тестування;
- акцентування уваги методичної служби й керівників навчальних закладів у вирішенні проблем співпраці школи й сім’ї у вихованні та навчанні учнів шляхом запровадження інноваційних інтерактивних форм роботи;
- активізація роботи психологічної служби системи освіти шляхом поліпшення психологічного супроводу учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців дошкільних навчальних закладів; спрямування й діяльності на підготовку дитини до самостійного життя, підтримку дітей вразливих категорій, посилення ролі превентивної та корекційної роботи як з учнями, так і з членами їх родин.
IІ. Управлінська діяльність
1. Тематика засідань науково-методичної ради методичного кабінету
I засідання (січень 2017 р.) | |||
№ з/п | Відповідальний | Відмітка про виконання | |
1 | Затвердження плану роботи районного методичного кабінету на 2017 рік. Підсумки роботи РМК за 2016 рік та пріоритетні завдання на 2017 рік | СавченкоІ.В., | |
2 | Затвердження планів усіх форм методичної роботи із педагогічними кадрами | СавченкоІ.В., | |
3 | Про стан організації методичної роботи з педагогічними кадрами в загальноосвітніх навчальних закладах району | Савченко І.В., Методисти РМК | |
4 | Про схвалення методичних напрацювань методистів РМК, творчих доробок (методичних посібників, бюлетенів і рекомендацій) педагогічних працівників району та підготовку матеріалів до друку | Методисти РМК | |
ІІ засідання (березень 2017 р.) | |||
1 | ЗНО-2017: пробне та основне тестування. Організаційний аспект | Заєць С.О. | |
2 | Про забезпечення наступності й перспективності між дошкільною та початковою освітою у Бочечківському НВК, Юрівському НВК та Вирівському НВК | Шеїна Л.В., Удод Н.Ю. | |
3 | Про організацію роботи із обдарованими дітьми: результати та перспективи | Козловська І.С. | |
4 | Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з математики у загальноосвітніх навчальних закладах району | Шешеня О.А. | |
ІІІ засідання (травень 2017 р.) | |||
1 | Про результати атестації педагогічних кадрів та підсумки курсової перепідготовки у 2017 році | Удод Н.Ю. | |
2 | Розгляд матеріалів, підготовлених з узагальнення передового педагогічного досвіду | Методисти РМК | |
3 | Про аналіз роботи психологічної служби за навчальний рік | Білівщук Н.В. | |
4 | Про стан роботи шкільних бібліотек та забезпечення підручниками ЗНЗ у 2017 році | Твірітінова І.А. | |
ІV засідання ( жовтень 2017 р.) | |||
1 | Про підсумки проведення та результати ЗНО-2017 | Заєць С.О. | |
2 | Про підготовку та проведення предметних тижнів та декад у навчальних закладах району | Методисти РМК | |
3 | Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з української мови у загальноосвітніх навчальних закладах району | Удод Н.Ю. | |
4 | Про стан функціонування психологічної служби району | Білівщук Н.В. | |
V засідання ( грудень2017 р.) | |||
1 | Про підсумки участі педагогів у І турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2018» | Савченко І.В. | |
2 | Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з географії у загальноосвітніх навчальних закладах району | Заєць С.О. | |
3 | Про проект плану роботи районного методичного кабінету на 2018 рік | Савченко І.В. |
2. Організаційно-методичні наради заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів з навчально-виховної роботи
3. Методичні форми роботи з педагогами
ГРАФІК
проведення районних семінарів та МО вчителів – предметників на 2017 р.
Термін проведення | Форма проведення заходу (семінар, творча група, школа молодого вчителя (управління), школа педагогічної майстерності) | Тема заходу | Контингент Задіяних | Місце проведення | Відповідальні | |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
СІЧЕНЬ | ||||||
03.01.2017 | Засідання науково-методичної ради методичного кабінету | Згідно плану | Члени науково-методичної ради | Відділ освіти | Савченко І.В., методисти | |
06.01.2017 | МО вчителів предметників, класних керівників, бібліотекарів вихователів та завідуючих ДНЗ, керівників шкіл | Згідно плану | Відділ освіти | Савченко І.В., методисти | ||
20.01.2017 | Засідання творчої групи вихователів дошкільних навчальних закладів | Дидактична гра – провідний метод навчання дітей дошкільного віку елементам грамоти | Члени творчої групи | Шаповалівський НВК | Шеїна Л.В. Дороженко Н.М. | |
25.01.2017 | Cемінар-практикум учителів української мови та літератури | Мотивація навчальної діяльності учнів як невід’ємна складова сучасного уроку | Вчителі української мови та літератури | Дубов’язівський НВК | Удод Н.Ю., Савченко А.В. | |
27.01.2017 | Семінар учителів інформатики | Використання шкільного сайту на уроках інформатики та в позаурочний час | Вчителі інформатики | Козацький НВК | Шешеня О.А., Кліндухова В.М. | |
30.01.2017 | Постійно діючий семінар резерву керівних кадрів | Нормативно-правові та фінансові питання діяльності керівника закладу освіти | Відділ освіти | СавченкоІ.В., Заєць С.О. | ||
ЛЮТИЙ | ||||||
01.02. 2017 | Засідання школи молодого вчителя | Планування роботи молодого вчителя. Ведення шкільної документації | Молоді вчителі зі стажем роботи до 3-х років | Лебедівський НВК | Савченко І.в., Зайцева Г.М. | |
03.02.2017 | Семінар заступників директорів з виховної роботи | Упровадження нових форм виховної роботи з учнями | Заступники директорів з виховної роботи | Гружчанський НВК | Козловська І.С., Верещака Г.І. | |
08.02.2017 | Семінар учителів фізичної культури | Розвиток фізичних якостей як складова особистісного вдосконалення учнів | Вчителі фізичної культури | Шевченківський НВК | Твірітінова І.А., Яковенко В.М. | |
10.02.2017 | Засідання творчої групи вчителів біології | Використання ІКТ-супроводу як засобу підвищення теоретичного рівня змісту уроку | Члени творчої групи | Салтиківський НВК | Шешеня О.А., Скакун С.М. | |
15.02.2017 | Засідання творчої групи вчителів математики | Використання проектних технологій на уроках геометрії | Члени творчої групи | Шаповалівський НВК | Шешеня О.А., Дороженко Н.М. | |
17.02.2017 | Семінар заступників директорів з навчальної роботи | Використання традиційних та інноваційних технологій у навчально-виховному процесі | Заступники директорів з навчальної роботи | Юрівський НВК | Савченко І.В., Овсійко Н.М. | |
22.02.2017 | Семінар-практикум учителів 1 класу | Шляхи реалізації Державного стандарту початкової загальної освіти у 1 класі | Вчителі 1-х класів | Чорноплатівський НВК | Удод Н.Ю., Карачун С.І. | |
23.02.2017 | Засідання творчої групи працівників психологічної служби | Особливості психологічного супроводу дітей « групи ризику» | Члени творчої групи | Відділ освіти | Білівщук Н.В. | |
24.02.2017 | Семінар вчителів історії та правознавства | Використання комп’ютерних технологій на уроках історії та правознавства | Вчителі історії та правознавства | Дубов’язівський НВК | Твірітінова І.А., Савченко А.В. | |
24.02.2017 | Семінар вихователів груп дітей раннього віку ДНЗ | Формування мовленнєвого розвитку дітей раннього віку відповідно до освітньої лінії «Мовлення дитини» | Вихователі груп дітей раннього віку ДНЗ | Попівський НВК | Шеїна Л.В., Савела Н.М.. | |
БЕРЕЗЕНЬ | ||||||
03.03.2017 | Семінар учителів образотворчого мистецтва | Розвиток творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва з використанням різних технологій малювання | Вчителі образотворчого мистецтва | Духанівський НВК | Козловська І.С., Козакова Н.В. | |
10.03.2017 | Засідання творчої групи вчителів зарубіжної літератури | Компаративний аналіз на уроках зарубіжної літератури | Члени творчої групи | Відділ освіти | Козловська І.С. | |
15.03.2017 | Семінар директорів ЗНЗ | Роль керівника навчального закладу в підвищенні професійної компетентності вчителів | Директори ЗНЗ | Тулущанський НВК | Бохан О.Г., Савченко І.В., Забіяка В.В. | |
17.03.2017 | Семінар учителів математики | Формування геометричного мислення шляхом розв’язування реальних прикладних задач та використання ІКТ на уроках геометрії | Вчителі математики | Дубов’язівський НВК | Шешеня О.А., Савченко А.В. | |
21.03.2017 | Засідання науково-методичної ради методичного кабінету | Згідно плану | Члени науково-методичної ради | Відділ освіти | Савченко І.В., Методисти | |
22.03.2017 | Семінар-практикум учителів 2 класу | Реалізація взаємозв’язку навчання, виховання й розвитку учнів шляхом формування ключових компетентностей | Вчителі 2-х класів | Великосамбірський НВК | Удод Н.Ю., Скорик В.С. | |
23.03.2017 | Міжрайонне методичне об’єднання працівників психологічної служби | Конфліктна ситуація в шкільному колективі: проблеми та шляхи вирішення | Практичні психологи та соціальні педагоги (м.Конотоп, Кролевецький, Буринський райони ) | Попівський НВК І-ІІІ ст. | Білівщук Н.В., Забіяка І.М. | |
24.03.2017 | Семінар вихователів груп дітей старшого віку та майбутніх учителів 1-х класів | Забезпечення наступності в роботі початкової та дошкільної ланок освіти як умови якісної підготовки до школи | Вихователі груп дітей старшого віку, вчителі 1-х класів | Козацький НВК | Шеїна Л.В., Удод Н.Ю., Кліндухова В.М. | |
29.03.2017 | МО вчителів предметників, класних керівників, бібліотекарів вихователів та завідуючих ДНЗ, керівників шкіл | Згідно плану | Відділ освіти | Савченко І.В., методисти | ||
КВІТЕНЬ | ||||||
07.04.2017 | Семінар учителів англійської мови | Ігрові технології навчання на уроках англійської мови | Вчителі англійської мови | Попівський НВК | Савченко І.В., Забіяка І.М. | |
14.04.2017 | Семінар учителів фізики | Формування життєвоважливих компетенцій на уроках фізики | Вчителі фізики | Гружчанський НВК | Шешеня О.А., Верещака Г.І. | |
19.04.2017 | Засідання творчої групи вихователів дошкільних навчальних закладів | Методика ознайомлення дошкільнят із голосними та приголосними звуками | Члени творчої групи | Соснівський НВК | Шеїна Л.В. Кузьменко Н.В. | |
21.04.2017 | Семінар працівників психологічної служби | Медіаграмотність як умова збереження психічного здоровя учасників навчально-виховного процесу | Практичні психологи та соціальні педагоги | Курилівський НВК | Білівщук Н.В., Спаський М.І. | |
21.04.2017 | Семінар-практикум учителів 3 класу | Роль інформаційних технологій у процесі формування творчої особистості учня | Вчителі 3-х класів | Тулущанський НВК | Удод Н.Ю., Забіяка В.В. | |
26.04.2017 | Засідання школи молодого вихователя | Сенсорне виховання дітей раннього віку у ДНЗ | Молоді вихователі зі стажем роботи до 3-х років | Юрівський НВК | Шеіна Л.В., Овсійко Н.М. | |
ТРАВЕНЬ | ||||||
05.05.2017 | Постійно діючий семінар резерву керівних кадрів | Інноваційні підходи до організації роботи керівника навчального закладу | Відділ освіти | Савченко І.В., Заєць С.О. | ||
05.05.2017 | Засідання творчої групи вчителів математики | Розвиток пізнавальних інтересів учнів на уроках математики шляхом використання інтерактивних технологій | Члени творчої групи | Чорноплатівський НВК | Шешеня О.А., Карачун С.І. | |
05.05.2017 | Засідання школи молодого вчителя | Урок як основна форма організації навчально-виховного процесу. Вимоги до сучасного уроку | Молоді вчителі зі стажем роботи до 3-х років | Вирівський НВК | Савченко І.В., Пальчун Н.І. | |
10.05.2017 | Засідання творчої групи вчителів біології | Створення ситуації успіху на уроках за допомогою інноваційних технологій | Члени творчої групи | Відділ освіти | Шешеня О.А. | |
12.05.2017 | Засідання творчої групи вчителів української мови та літератури | Розвиток мовленнєвої діяльності учнів на уроках української мови та літератури. Особистісно орієнтована модель роботи вчителя | Члени творчої групи | Відділ освіти | Удод Н.Ю. | |
12.05.2017 | Семінар музичних керівників ДНЗ | Розвиток вокальних здібностей дошкільнят засобами пісенної творчості | Музичні керівники ДНЗ | Тулущанський НВК | Шеїна Л.В., Забіяка В.В. | |
17.05.2017 | Засідання творчої групи працівників психологічної служби | Особливості психологічного супроводу дітей « групи ризику» | Члени творчої групи | Відділ освіти | Білівщук Н.В. | |
17.05.2017 | Засідання школи молодого вихователя | Формування економічної компетентності дошкільників засобами гри | Молоді вихователі зі стажем роботи до 3-х років | Великосамбірський НВК | Шеїна Л.В., Скорик В.С. | |
18.05.2017 | Засідання науково-методичної ради методичного кабінету | Згідно плану | Члени науково-методичної ради | Відділ освіти | Савченко І.В., методисти | |
19.05.2017 | Семінар учителів основ здоров’я | Туризм – шлях до здоров’я | Вчителі основ здоров’я | Бочечківський НВК | Шешеня О.А., Внучкова Г.М. | |
СЕРПЕНЬ | ||||||
23.08.2017 | МО вчителів предметників, класних керівників, бібліотекарів, вихователів та завідуючих ДНЗ | Згідно плану | Відділ освіти | Савченко І.В., методисти РМК | ||
Вересень | ||||||
15.09.2017 | Засідання творчої групи вчителів математики | Формування дослідницько-пошукових здібностей у школярів у процесі навчання | Члени творчої групи | Відділ освіти | Шешеня О.А. | |
20.09.2017 | Семінар вчителів зарубіжної літератури | Поєднання традиційних форм роботи з інноваційними на уроках зарубіжної літератури | Вчителі зарубіжної літератури | Салтиківський НВК | Козловська І.С., Скакун С.М. | |
22.09.2017 | Засідання школи молодого вчителя | Розвиток мотиваційної діяльності як фактор індивідуального успіху | Молоді вчителі зі стажем роботи до 3-х років | Сім’янівський НВК | Савченко І.В., Федан С.О. | |
27.09.2017 | Семінар шкільних бібліотекарів | Інноваційні форми масової роботи шкільної бібліотеки та методика їх проведення | Шкільні бібліотекарі | Дубов’язівський НВК | Твірітінова І.А., Савченко А.В. | |
29.09.2017 | Засідання творчої групи вчителів української мови та літератури | Застосування інформаційних технологій на уроках української мови та літератури | Члени творчої групи | Бочечківський НВК | Удод Н.Ю., Внучкова Г.М. | |
29.09.2017 | Засідання творчої групи вчителів біології | Розвиток інтелектуальних здібностей учнів шляхом розв’язування творчих біологічних вправ і задач | Члени творчої групи | Чорноплатівський НВК | Шешеня О.А., Карачун С.І. | |
ЖОВТЕНЬ | ||||||
04.10.2017 | Засідання творчої групи вчителів зарубіжної літератури | Компаративний аналіз на уроках зарубіжної літератури | Члени творчої групи | Відділ освіти | Козловська І.С. | |
06.10.2017 | Семінар-практикум учителів хімії | Як зробити урок ефективним | Вчителі хімії | Попівський НВК | Шешеня О.А., Забіяка І.М. | |
11.10.2017 | Семінар учителів трудового навчання | Розвиток творчого потенціалу учнів через впровадження інноваційних технологій на уроках трудового навчання | Вчителі трудового навчання | Лебедівський НВК | Твірітінова І.А., Зайцева Г.М. | |
13.10.2017 | Семінар директорів ЗНЗ | Керівництво формуванням здорового способу життя учнів | Директори ЗНЗ | Соснівський НВК | Бохан О.Г., Савченко І.В., Кузьменко Н.В. | |
18.10.2017 | Семінар вчителів музичного мистецтва | Використання надбань сучасної культури на уроках музичного мистецтва | Вчителі музичного мистецтва | Великосамбірський НВК | Козловська І.С., Скорик В.С. | |
18.10.2017 | Засідання школи молодого вихователя | Формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку | Молоді вихователі зі стажем роботи до 3-х років | Курилівський НВК | Шеїна Л.В., Спаський М.І. | |
20.10.2017 | Семінар працівників психологічної служби | Психологічна підготовка учнів до ЗНО | Практичні психологи і соціальні педагоги | Юрівський НВК | Білівщук Н.В., Овсійко Н.М. | |
25.10.2017 | Засідання науково-методичної ради методичного кабінету | Згідно плану | Члени науково-методичної ради | Відділ освіти | Савченко І.В., методисти | |
28.10.2017 | Постійно діючий семінар резерву керівних кадрів | Контрольно-аналітична діяльність керівника закладу освіти | Відділ освіти | Савченко І.В., Заєць С.О. | ||
ЛИСТОПАД | ||||||
08.11.2017 | Засідання творчої групи вчителів математики | Інноваційні технології як засіб виявлення обдарованих учнів | Члени творчої групи | Великосамбірський НВК | Шешеня О.А., Скорик В.С. | |
10.11.2017 | Засідання творчої групи вихователів | Дидактична модель навчання звуковому аналізу слів старших дошкільників | Члени творчої групи | Дубов’язівський ДНЗ | Шеїна Л.В., Воловйова В.Б. | |
10.11.2017 | Семінар заступників директорів з навчальної роботи | Система роботи педагогічного колективу з обдарованими учнями на основах впровадження нових освітніх технологій, розробки та реалізації цільових творчих проектів | Заступники директорів з навчальної роботи | Бочечківський НВК | Савченко І.В., Внучкова Г.М. | |
15.11.2017 | Семінар учителів Захисту Вітчизни | Шляхи підвищення ефективності викладання предмету та військово-патріотичного виховання старшокласників | Вчителі Захисту Вітчизни | Козацький НВК | Твірітінова І.А., Кліндухова В.М. | |
17.11.2017 | Засідання творчої групи вчителів української мови та літератури | Проектні технології – шлях до самостійної роботи учнів на уроках української мови та літератури | Члени творчої групи | Салтиківський НВК | Удод Н.Ю., Скакун С.М. | |
20.11.2017 | Семінар-практикум вчителів 4 класу | Метод проектів як засіб креативно-пізнавальної діяльності молодших школярів | Вчителі 4-х класів | Попівський НВК | Удод Н.Ю., Забіяка І.М. | |
24.11.2017 | Семінар заступників директорів з виховної роботи | Нормативно-правова база, що регулує взаємовідносини батьки-діти-вчителі | Заступники директорів з виховної роботи | Курилівський НВК | Козловська І.С., Спаський М.І. | |
29.11.2017 | Семінар учителів біології | Формування вмінь учнів самостійно здобувати знання і застосовувати їх на практиці | Вчителі біології | Шевченківський НВК | Шешеня О.А., Яковенко В.М. | |
29.11.2017 | Засідання творчої групи працівників психологічної служби | Особливості психологічного супроводу дітей «групи ризику» | Члени творчої групи | Соснівський НВК | Білівщук Н.В., Кузьменко Н.В. | |
ГРУДЕНЬ | ||||||
06.12.2017 | Семінар-практикум вчителів географії та економіки | Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках географії як засіб розвитку творчої особистості учня | Вчителі географії та економіки | Соснівський НВК | Заєць С.О., Кузьменко Н.В. | |
08.12.2017 | Засідання творчої групи працівників психологічної служби | Особливості психологічного супроводу дітей «групи ризику» | Члени творчої групи | Бочечківський НВК | Білівщук Н.В., Внучкова Г.М. | |
13.12.2017 | Засідання творчої групи вчителів української мови та літератури | Сучасні форми навчальної діяльності учнів на уроках української мови та літератури | Члени творчої групи | Попівський НВК | Удод Н.В., Забіяка І.М. | |
15.12.2016 | Засідання науково-методичної ради методичного кабінету | Згідно плану | Члени науково-методичної ради | Відділ освіти | Савченко І.В., методисти | |
15.12.2017 | Засідання творчої групи вчителів біології | Вдосконалення форм і методів організації уроків природничо-математичних наук через застосування передових технологій для розвитку творчої особистості кожного учня | Члени творчої групи | Відділ освіти | Шешеня О.А. | |
Обласні заходи на базі районного методичного кабінету
21.03.2017 | Вивчення передового педагогічного досвіду Нідзельської С.М. | Ефективна підготовка учнів до ЗНО з історії України | Нідзельська С.М., учитель історії та правознавства Попівського НВК Конотопської районної ради | Попівський НВК | Третьякова О.В., Твірітінова І.А., Забіяка І.М., НідзельськаС.М. |
21.03.2017 | Методичний порадник | Ефективна підготовка учнів до ЗНО з історії України | Учителі історії загальноосвітніх навчальних закладів району | Методичний кабінет відділу освіти | Третьякова О.В., Савченко І.В., Твірітінова І.А. |
06.04.2017 | Мобільний консультпункт | Особливості підготовки учнів 11 класів до ЗНО, ДПА з української мови та літератури | Учителі української мови талітератури загальноосвітніх навчальних закладів району | Методичний кабінет відділу освіти | Шерстюк Л.М., Савченко І.В., Удод Н.Ю. |
12-13.04.2017 | Обласний науково-практичний семінар | Основи польових наукових досліджень з біології | Керівники методичних об’єднань, учителі біології, екології, природознавства | Загальноосвітні навчальні заклади Конотопського району | Голубенко Т.С., Савченко І.В., Шешеня О.А. |
26.10.2017 | Методичний порадник | Організація навчальних проектів за програмою фізики основної школи | Учителі фізики загальноосвітніх навчальних закладів району | Методичний кабінет відділу освіти | Карпуша В.М., Савченко І.В., Шешеня О.А. |
4. ЦИКЛОГРАМА ДІЛОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ
ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
1. ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
№ з/п | Зміст роботи | Термін | Відповідальний |
1. | Забезпечити проходження підвищення кваліфікації педагогічними працівниками, які зазначені у договорі на 2016 рік за формами навчання: – очна – 28, – очно-дистанційна – 74, – дистанційна – 40, – проблемно-тематичні – 1, – експрес-курси – 4 | Протягом року | Удод Н.Ю. |
2. | Підготувати договір про підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів з додатками | Вересень | Удод Н.Ю. |
3. | Охопити курсами підвищення кваліфікації: – директорів ЗНЗ – 3, – заступників директорів – 6, – вчителів – 105, – завідувач РМК – 1 – методистів -1, – практичних психологів – 3, – соціальних педагогів – 3, – вихователів дошкільних груп – 21, – музичні керівники ДНЗ – 2, – керівники гуртків – 2 | Протягом року | Удод Н.Ю. |
4. | Забезпечити методичний сервіс роботи педагогів над науково-методичною проблемою в до- та після курсовий період | Постійно | Методисти |
5. | Продовжити вивчення результативності підвищення кваліфікації через впровадження практики звітів та особистих співбесід з методистом кожного педпрацівника, який пройшов курси підвищення кваліфікації та обов’язкових звітів на засіданнях районних МО, в школах на методичних оперативках | Протягом року | Методисти, керівники ЗНЗ |
6. | Забезпечити участь в обласних семінарах, тренінгах, роботі творчих груп, школах молодого вчителя, молодого управлінця вчителів району | Протягом року | Удод Н.Ю., методисти |
7. | Опрацювати заявки навчальних закладів на курси підвищення кваліфікації педпрацівників при ОІППО на 2018 рік | Квітень | Удод Н.Ю. |
8. | Сформувати замовлення на підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів на 2018 рік | Травень | Удод Н.Ю. |
9. | Сформувати замовлення на підвищення кваліфікації методистів РМК на 2018 рік при Університеті менеджменту освіти АПН України | Травень | Удод Н.Ю. |
2. Організація і проведення атестації
№ з/п | Зміст роботи | Термін | Відповідальний |
1. | Підготовка проектів наказів щодо організації і проведення атестації педагогічних кадрів | Квітень – вересень | Удод Н.Ю., керівники ЗНЗ |
2. | Забезпечення аналітичної та організаційної роботи щодо проведення атестації педпрацівників | Протягом року | Удод Н.Ю., керівники ЗНЗ |
3. | Оновлення даних кількісно-якісного складу педагогічних працівників навчальних закладів району | Вересень 2017 | Удод Н.Ю., методисти, керівники ЗНЗ |
4. | Опрацювання законодавчої, правової та нормативної документації з питань атестації педагогічних працівників | Вересень 2017 | Удод Н.Ю., керівники ЗНЗ |
5. | Забезпечення постійної консультативної допомоги керівникам навчальних закладів з питань організації та проведення атестації | Протягом року | Удод Н.Ю. |
6. | Організація роботи районної атестаційної комісії (збір заяв педагогічних працівників, реєстрація та розгляд їх членами районної атестаційної комісії,формування експертних комісій з питань оцінки діяльності педагогів, які атестуються) | До 10.10.2017 | Удод Н.Ю., члени атестаційної комісії |
7. | Складання списків педагогічних працівників, що атестуються районною атестаційною комісією, затвердження списків педагогічних працівників, які атестуються, графіка роботи комісії, прийняття рішення щодо перенесення строку чергової атестації | До 20.10.2017 | Удод Н.Ю., члени атестаційної комісії |
8. | Проведення засідань районної атестаційної комісії | Згідно з планом роботи | Удод Н.Ю., члени атестаційної комісії |
9. | Аналіз підсумків атестації педагогічних працівників, підготовка звітної документації, узагальнення даних за підсумками атестації поточного навчального року | Травень 2017 | Удод Н.Ю. |
3. Методичні та організаційні форми роботи з педагогами
( тематика, циклограма)
№ п/п | Заплановані заходи | Термін | Відповідальний |
1 | Підготовка та проведення районної конференції працівників освіти | Серпень 2017р. | Савченко І.В., методисти , керівники ЗНЗ |
2 | Організація участі у засіданнях обласних методичних об’єднань з базових дисциплін | Серпень 2017р. | Савченко І.В., методисти, керівники МО |
3 | Організувати роботу МО вчителів, постійно-діючих семінарів, творчих груп | До 05.01.2017р. (відповідно графіка метод. заходів) | Савченко І.В., методисти |
4 | Організувати роботу з молодими керівниками, вчителями та вихователями у формі індивідуально-групових консультацій та роботи шкіл молодого вчителя, молодого вихователя | До 05.01.2017р. (відповідно плану) | Савченко І.В., методисти |
5 | Сприяти проведенню методичних заходів, запланованих ОІППО на базі навчальних закладів району | Протягом навчального року | Савченко І.В., методисти |
6 | Зробити замовлення на проходження курсів | До 01.09.2017р. | Удод Н.Ю. |
7 | Вивчити питання забезпечення шкіл підручниками, програмами з усіх навчальних дисциплін | До 01.09.2017р. | Твірітінова І.А. |
8 | Проводити систематичне навчання керівників РМО, вчителів з питань нетрадиційних форм організації роботи методичних формувань | Протягом навчального року | Савченко І.В., методисти |
9 | Проводити систематичну роботу по залученню педагогічних працівників до заочного навчання | Протягом навчального року | Савченко І.В., методисти |
10 | Уточнити кадровий склад педагогів закладів освіти | До 10.09.2017р. | Савченко І.В., методисти |
11 | Проводити День методиста в загальноосвітніх навчальних закладах району, дошкільних установах | Щотижня, протягом навчального року | Савченко І.В., методисти |
12 | Проводити методичні тижні, декади, місячники в ЗНЗ | Протягом навчального року (за окремим графіком) | Савченко І.В., методисти, керівники ЗНЗ |
13 | Організація та проведення І етапу обласного конкурсу-огляду на кращий стан організації оздоровлення дітей влітку у ДНЗ | Серпень 2017 р. | Шеіна Л.В. |
14 | Організація та проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Організація участі у ІІ етапі | Жовтень-грудень 2017р. | Савченко І.В., методисти |
4.Психолого-педагогічний супровід науково-методичної роботи
4.1 Організаційна діяльність
4.2 Методична діяльність
4.3 Контрольно-аналітична діяльність
4.4 Психологічне забезпечення управління освітнім процесом
4.5 Консультативна робота
4.6 Зв’язки з громадськістю
4.7 Підвищення професійного рівня
5.Організаційні форми роботи з обдарованою молоддю
Масові заходи з учнівською молоддю на 2017 рік
№ з/п | Назва заходу | Відповідальний |
СІЧЕНЬ | ||
1. | III етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін | Козловська І.С., методисти |
2. | Новорічні та різдвяні свята в навчальних та позашкільних закладах | Горбань О.В., Козловська І.С. |
3. | Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Puzzle» | Савченко І.В. |
4. | Святковий захід « Різдвяний передзвін вітань» | Горбань О.В. |
5. | Заходи до дня соборності України | Козловська І.С. |
ЛЮТИЙ | ||
1. | Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» | Удод Н.Ю., Твірітінова І.А. |
2. | Заходи до Міжнародного дня рідної мови | Удод Н.Ю. |
3. | Святковий захід «Крок до Олімпу» | Козловська І.С. |
4. | Районний етап конкурсу- захисту науково- дослідницьких робіт слухачів Малої Академії наук | Удод Н.Ю. |
БЕРЕЗЕНЬ | ||
1. | Всеукраїнський фестиваль – конкурс «Молодь обирає здоров’я» | Горбань О.В. |
2. | Міжнародний учнівський конкурс юних істориків «Лелека» | Твірітінова І.А. |
33. | Всеукраїнський учнівський конкурс юних суспільствознавців «Кришталева Сова» | Твірітінова І.А. |
4. | Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» | Шешеня О.А. |
5. | Заходи, присвячені дню народження та дню смерті Т.Г.Шевченка | Удод Н.Ю. |
6. | Свято «Весела Масляна» | Горбань О.В., Козловська І.С. |
7. | Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги | Твірітінова I.A. |
8. | Всеукраїнська українознавча гра “Соняшник” | Удод Н.Ю. |
КВІТЕНЬ | ||
1. | Природничий інтерактивний конкурс «Весняний колосок» | Шешеня О.А. |
2. | Районна олімпіада з англійської мови для 5-7 класів | Савченко І.В. |
33. | Міжнародний фізичний конкурс «Левеня» | Шешеня О.А. |
44. | Тиждень правових знань серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району | Твірітінова I.A. |
55. | Районні олімпіади з української мови, математики, природознавства, англійської мови серед учнів 4-х класів | Савченко І.В., Удод Н.Ю. |
66. | Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Майбутнє лісу в твоїх руках» | Козловська І.С., Горбань О.В. |
77. | Тиждень психології | Білівщук Н.В. |
88. | Всеукраїнський конкурс малюнків та творчих робіт «Людина і ліс» | Козловська І.С., Білівщук Н.В. |
99. | Всеукраїнський фізкультурно-патріотичний фестиваль «Козацький гарт» | Твірітінова I.A. |
ТРАВЕНЬ | ||
1. | Районний конкурс патріотичної пісні «Пам’ять серця» | Горбань О.В., |
2. | Змагання зі спортивного туризму серед юніорів | Блажко О.П., Горбань О.В. |
3. | Навчально-польові збори учнів 11 класу | Твірітінова I.A. |
ЧЕРВЕНЬ | ||
1. | Міжнародний день захисту дітей | Горбань О.В., Козловська І.С. |
2. | Всеукраїнські учнівські Інтернет – олімпіади з базових дисциплін | Козловська І.С. |
ВЕРЕСЕНЬ | ||
1. | Свято Першого дзвоника | Козловська І.С. |
2. | Відзначення днів визволення населених пунктів Конотопського району | Козловська І.С.. |
3. | Відзначення дня фізкультурника | Твірітінова I.A., Блажко О.П. |
4. | День партизанського руху | Козловська І.С. |
5. | Районний етап Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна» | ЦПР, Методисти |
6. | Залучення учнів 8-11 класів до навчання у Сумському територіальному відділенні МАН, інших формах дистанційного навчання | ЦПР, Методисти РМК |
ЖОВТЕНЬ | ||
1. | День працівників освіти | Горбань О.В., Козловська І.С. |
2. | І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад | Козловська І.С., методисти |
ЛИСТОПАД | ||
1. | ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад | Козловська І.С., методисти |
2. | Міжнародний інтерактивний конкурс «Колосок» (осінній). | Шешеня О.А. |
3. | Заходи до Дня пам’яті жертв голодомору | Козловська І.С. |
4. | І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка | Удод Н.Ю. |
5. | Міжнародний конкурс знавців української мови імені П.Яцика | Удод Н.Ю. |
ГРУДЕНЬ | ||
1. | Всеукраїнський математичний конкурс «Кенгуру» | Шешеня О.А. |
2. | ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад | Козловська І.С., методисти |
3. | ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка | Удод Н.Ю. |
4. | Благодійні акції до Дня Святого Миколая | Козловська І.С. |
5. | Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч» | Савченко І.В. |
6. | Організація екскурсійних поїздок до м. Суми на новорічні свята. | Козловська І.С. |
7. | Всеукраїнський тиждень права. | Твірітінова І.А. |
8. | Міжнародна природознавча гра « Геліантус» | Сахно І.О. |
ІV. Описово-корекційна діяльність
1.Заходи з вивчення, узагальнення, впровадження передового педагогічного досвіду
№ з/п | Зміст роботи | Термін виконання | Відповідальний |
Вивчення ППД | |||
1. | Шешеня О.П. – учитель біології Салтиківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – з теми «Формування пізнавальної самостійності учнів шляхом упровадження інтерактивних методів навчання». | 2015 – 2018 | Шешеня О.А. |
2. | Хилько І.В. – заступник директора з навчально- виховної роботи Чорноплатівського НВК «ЗОШ І- ІІІ ст. – ДНЗ» – з теми «Формування національної свідомості, патріотичних почуттів учнів за допомогою інноваційних технологій». | 2016 – 2019 | Козловська І.С. |
3. | Сорока В.О. – учитель математики та фізики Чорноплатівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – з теми «Розвиток пізнавальних інтересів учнів на уроках математики шляхом використання інтерактивних технологій». | 2016 – 2019 | Шешеня О.А. |
Вповадження,поширення ППД | |||
4. | Нідзельська С.М. – учитель історії Попівської ЗОШ І-ІІІ ст. – з теми «Мультимедійне забезпечення уроків історії та правознавства». | 2013 – 2015 | Твірітінова І.А. |
5. | Давиденко Н.Ф. – учитель біології Великосамбірського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – з теми «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках біології». | 2013 – 2015 | Шешеня О.А. |
6. | Король Н.В. – бібліотекар Дубов’язівського НВК «СШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – з теми «Сучасні інформаційні технології у шкільній бібліотеці». | 2013 – 2015 | Твірітінова І.А. |
7. | Коросько Т.А. – учитель англійської мови Бочечківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» – з теми «Розвиток творчого потенціалу особистості в процесі впровадження компетентнісно орієнтованого підходу до вивчення англійської мови». | 2013-2016 р. | Савченко І.В. |
2.Консультаційна діяльність
№ з/п | Заходи, теми консультацій | Термін | Відповідальні | Відмітка про виконання |
1 | Складання індивідуальних планів – графіків проведення групових та індивідуальних консультацій педагогічних працівників відповідно фаху | Серпень | Методисти | |
2 | Надання консультативно – методичної допомоги дошкільним навчальним закладам | Постійно | Шеїна Л.В. | |
3 | Організація роботи консультативних пунктів для педагогічних працівників з питань організації навчально-виховної та методичної роботи | Постійно | Методисти | |
4 | Консультації для вчителів, які працюють з учнями з особливими освітніми потребами | Постійно | Білівщук Н.В. | |
5 | Надання методичної допомоги керівникам МО у складанні планів | До 20.09 | Савченко І.В. | |
6 | Забезпечити роботу консультаційного центру для батьків або осіб, які їх замінюють і дітей, які виховуються в умовах сім’ї | Постійно протягом року | Білівщук Н.В. | |
7 | Консультування вчителів – предметників у координації самоосвітньої діяльності, спрямованої на підвищення педагогічної майстерності та вдосконалення фахової підготовки вчителів | Протягом року | Савченко І.В., Методисти | |
8 | Правильність оформлення та внесення записів до трудових книжок новопризначених педагогів | Вересень | Заєць С.О.. | |
9 | Надання консультативно-методичної допомоги вчителям та керівникам освітніх закладів в організації та проведенні шкільних олімпіад | Жовтень | Козловська І.С., Методисти | |
10 | Ведення шкільної документації | Протягом року | Савченко І.В., Методисти | |
11 | Консультаційна допомога заступникам директорів з навчально-виховної роботи з питання здійснення внутрішньошкільного контролю в початковій школі | Жовтень | Савченко І.В., Удод Н.Ю. | |
12 | Надання методичної допомоги вчителям, які готуються до участі в професійних конкурсах | Листопад –Червень | Методисти | |
13 | Надання консультативно-методичної допомоги керівникам дошкільних та загальноосвітніх закладів з питань обліку дітей від 0 до 18 років | Серпень – Вересень | Поляченко С.Ю. | |
14 | Надання консультативно-методичної допомоги завідуючим дошкільними навчальними закладами, керівникам НВК з питань складання річного звіту (форма 85 -К) | Грудень | Шеїна Л.В. | |
15 | Надання консультативно-методичної допомоги шкільним бібліотекарям з питань ведення документації | Вересень- Листопад | Твірітінова І.А. | |
16 | Індивідуальні консультації для працівників дошкільної освіти з питань організації життєдіяльності дітей відповідно до нових Програм та оновленого Базового компонента дошкільної освіти | За потребою | Шеїна Л.В. | |
17 | Індивідуальні консультації для педагогічних працівників, які здійснюють навчально – виховний процес у дошкільних групах з короткотривалим терміном перебування | За потребою | Шеїна Л.В. | |
18 | Надання консультаційної допомоги вихователям ДНЗ з питань організації рухового режиму дітей дошкільного віку | Вересень | Шеїна Л.В. | |
19 | Надання консультаційної допомоги вихователям ДНЗ з питань організації гурткової роботи | Червень | Шеїна Л.В. | |
20 | Проведення державної підсумкової атестації в 4-х класах загальноосвітніх шкіл району | Квітень | Удод Н.Ю. | |
21 | Надання консультативно – методичної допомоги вчителям щодо вивчення іноземної мови у початкових класах | За потребою | Савченко І.В. | |
22 | Надання консультативно – методичної допомоги вчителям щодо організація та проведення ЗНО, ДПА | Квітень – червень | Савченко І.В., Заєць С.О., методисти | |
23 | Надання консультативно – методичної допомоги вчителям щодо навчання учнів початкових класів за новими програмами | Вересень- жовтень | Удод Н.Ю. | |
24 | Надання консультативно – методичної допомоги вчителям інформатики щодо наповнення шкільних сайтів | За потребою | Шешеня О.А. | |
25 | Надання консультацій працівникам психологічної служби відповідно індивідуального плану методиста | Протягом року | Білівщук Н.В. | |
26 | Надання консультативно – методичної допомоги щодо організації роботи практичних психологів з попередження та профілактики насильства в учнівському середовищі | Травень | Білівщук Н.В. | |
27 | Індивідуальне консультування шкільних бібліотекарів з питання проведення інвентаризації бібліотечних фондів підручників в ЗНЗ | За потребою | Твірітінова І.А. |
V. Інформаційно-просвітницька діяльність
1. Видавнича діяльність
№ з/п | Назва | Вид роботи | Відповідальний за випуск | Термін видання |
1. | Якісна освіта Конотопщини -запорука успіху | Аналітично – статистичний бюлетень | Савченко І.В., методисти | Серпень 2017р. |
2. | Єдині вимоги щодо оформлення матеріалів роботи шкільних методичних об’єднань | Методичні рекомендації | Савченко І.В., методисти | Серпень 2017 р. |
3. | Адаптація дітей до навчання у середній школі (для психологів, педагогів) | Методичні рекомендації | Білівщук Н.В. | Грудень 2017 |
4. | Організація роботи з обдарованими учнями в контексті підготовки до олімпіад | Методичні рекомендації | Методисти РМК | Вересень 2017 р. |
5. | Профілактика торгівлі людьми | Методичні рекомендації | Козловська І.С. | Квітень 2017 р. |
6. | Робота класного керівника і членів адміністрації школи з класним журналом | Методичні рекомендації | Савченко І.В. | Жовтень 2017 р. |
7. | Відвідування і аналіз уроку молодого фахівця | Методичні рекомендації | Савченко І.В. | Жовтень 2017 р. |
8. | Пам’ятка вчителю індивідуальної форми навчання | Методичні рекомендації | Білівщук Н.В. | Квітень 2017р. |
9. | Передовий педагогічний досвід | Методичний альманах | Удод Н.Ю. | Травень 2017 р. |
10. | Підготовка учнів до мовних конкурсів | Методичні рекомендації | Удод Н.Ю. | Листопад 2017 р. |
11. | Підготовка до ЗНО-2018 | Методичні рекомендації | Методисти | Жовтень 2017 р. |
2.Форми просвітницько-інформаційної роботи з педагогами
2.1 Робота постійно діючого консультпункту для керівників навчальних закладів
№ з/п | Форми роботи, тема | Терміни | Категорія учасників | Виконавець |
1. | Консультування з питань організації внутрішньошкільної методичної роботи | Протягом року | Керівники ЗНЗ | Савченко І.В. |
2. | Консультування з питань організації підвищення кваліфікації педкадрів у 2017 році | Протягом року | Керівники ЗНЗ | Удод Н.Ю. |
3. | Контроль за станом викладання математики | Березень 2017 | Керівники ЗНЗ | Шешеня О.А. |
4. | Контроль за станом ведення класних журналів | Квітень 2017 | Керівники ЗНЗ | Савченко І.В., методисти |
5. | Інструктивно-методична нарада: 1.Організоване закінчення навчального року. 2. Перехід на нові навчальні плани у 9-х класах. 3. Підготовка і проведення ДПА у випускних класах. | Квітень 2017 | Керівники ЗНЗ | Савченко І.В., методисти |
6. | Підготовка звітів про роботу за рік | Травень 2017 | Керівники ЗНЗ | Савченко І.В., методисти |
7. | Консультування з питань діяльності навчальних закладів з урахуванням нових державних документів і рекомендацій МОН України | Серпень 2017 | Керівники ЗНЗ | Савченко І.В., методисти |
8. | Організація методичної роботи з педкадрами | Серпень 2017 | Керівники ЗНЗ | Савченко І.В., методисти |
9. | Інструктивно-методична нарада про дотримання «Вимоги до ведення класного журналу в 1-4 класах ЗНЗ. Інструкції з ведення класного журналу 5-11 класів ЗНЗ. | Вересень 2017 | Керівники ЗНЗ | Савченко І.В., методисти |
10. | Календарно-тематичні плани, планування роботи класних керівників, організація роботи малих колективних форм методичної роботи | Вересень 2017 | Керівники ЗНЗ | Савченко І.В., методисти |
11. | Організація атестації педагогічних працівників. Участь учителів у професійних конкурсах | Жовтень 2017 | Керівники ЗНЗ | Савченко І.В., методисти |
12. | Планування і облік роботи практичного психолога | Листопад 2017 | Керівники ЗНЗ | Білівщук Н.В. |
13. | Підготовка ЗНО: робота з педагогами, учнями та їх батьками | Листопад 2017 | Керівники ЗНЗ | Заєць С.О. |
14. | Організація новорічних свят у ЗНЗ району | Грудень 2017 | Керівники ЗНЗ | Козловська І.С. |
3.Форми самоосвітньої діяльності
ознайомлення з періодичними фаховими виданнями;
ознайомлення з новинками методичної літератури за фахом, вивчення нормативно-правової бази освітньої діяльності;
ознайомлення з методичними рекомендаціями ОІППО;
використання інтернет ресурсів для підвищення фахового рівня.
VІ. Експериментально-дослідницька діяльність
№ | Зміст роботи | Термін виконання | Відповідальні | Примітка |
1. | Розширення мережі закладів освіти, які реалізують сучасні інноваційні технології | серпень- жовтень 2017 | заклади освіти, відділ освіти | |
2. | Оновлення банку інформації щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій | серпень 2017 квітень 2018 | Твірітінова І.А. | |
3. | Уточнення інформації щодо оформлення «Карти інноваційної діяльності району» | серпень- вересень 2017 | методисти РМК | |
4. | Забезпечення організаційно-методичного супроводу роботи опорного закладу з інноваційної діяльності та методичних формувань | Щорічно, відповідно до плану роботи | Методисти | |
5. | Семінар-практикум для вчителів, які працюють з обдарованими учнями, залучаючи їх до науково-дослідницької роботи | вересень 2017 травень 2017 | Козловська І.С., Горбань О.В. | |
6. | Організаційна робота по апробації навчально-методичної літератури | протягом року, відповідно до плану роботи | методисти РМК | |
8. | Проведення психологічного супроводу інноваційної діяльності у закладах освіти | протягом року, відповідно до плану роботи | Білівщук Н.В. |
2.Форми роботи з педагогами
(творчі групи, школи педагогічної майстерності та ін.)
№ | Категорія | Тема | Відповідальні | Відмітка про виконання |
1. | Українська мова та література | Інноваційні технології та шляхи їх впровадження в навчально-виховний процес з української мови та літератури | Удод Н. Ю. | |
2. | Математика | Використання іноваційних технологій на уроках математики | Шешеня О.А. | |
3. | Вихователі ДНЗ | Сучасні підходи до організації занять із грамоти | Шеіна Л. В. | |
4. | Хімія та біологія | Оволодіння інформаційними технологіями та шляхи їх впровадження в навчально-виховному процесі при викладанні хімії та біології | Шешеня О.А. | |
5. | Практичні психологи та соціальні педагоги | Психологічний супровід адаптаційного періоду учнів 1 та 5 класів до навчання у школі | Білівщук Н. В. | |
6. | Зарубіжна література | Особливості компаративного аналізу на уроках зарубіжної літератури | Козловська І.С. |
VІІ. Експертно-діагностична діяльність
1.Атестаційна експертиза, комплексна перевірка закладів освіти
2.Вивчення рівня навчальних досягнень учнів
План проведення адміністративних контрольних робіт
Клас | Квітень-травень 2017 р. | ||
Предмет | Форма контролю | Відповідальний | |
1 | Українська мова. Навчання грамоти | КС | Удод Н.Ю. |
2 | Я і Україна | з/з | Удод Н.Ю. |
3 | Українська мова | КР | Удод Н.Ю. |
4 | Математика | КР | Удод Н.Ю. |
5 | Англійська мова | з/з | Савченко І.В. |
6 | Украінська література | з/з | Удод Н.Ю. |
7 | Географія | з/з | Заєць С.О. |
8 | Біологія | з/з | Шешеня О.А. |
9 | Англійська мова | КР | Савченко І.В. |
9 | Правознавство | Т | Твірітінова І.А. |
9 | Математика | з/з | Шешеня О.А. |
10 | Історія України | КР | Твірітінова І.А. |
11 | Українська мова | з/з | Удод Н.Ю. |
Клас | Грудень 2017 р. | ||
Предмет | Форма контролю | Відповідальний | |
2 | Читання | з/з | Удод Н.Ю. |
3 | Українська мова | Д | Удод Н.Ю. |
4 | Я і Україна | з/з | Удод Н.Ю. |
5 | Математика | КР | Шешеня О.А. |
6 | Історія України | з/з | Твірітінова І.А. |
7 | Біологія | з/з | Шешеня О.А. |
8 | Хімія | КР | Шешеня О.А. |
9 | Українська мова | Д | Удод Н.Ю. |
9 | Фізика | з/з | Шешеня О.А. |
10 | Географія | з/з | Заєць С.О. |
11 | Математика | КР | Шешеня О.А. |
11 | Українська мова | з/з | Удод Н.Ю. |
КР – контрольна робота Т- тести Д-диктант З/З- зріз знань КС- контрольне списування
3.Моніторингове дослідження
(Відповідно до плану ОІППО)