Конференція педагогічних працівників Конотопщини

Традиційно кожен новий навчальний рік починається серпневою конференцією педагогічних працівників. Відповідно до наказу відділу освіти Конотопської районної державної адміністрації від 09.06.2016 №149-ОД «Про підготовку та проведення районної конференції працівників освіти»
19 серпня 2016 року було проведено районну серпневу конференцію педагогічних працівників з питання «Про підсумки роботи закладів освіти району у 2015-2016 навчальному році та завдання на 2016-2017 навчальний рік».
Серпнева конференція 2016 року визначила стратегічні пріоритети розвитку освіти району, шляхи їх реалізації, скерувала  педагогічну спільноту до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства, держави на засадах європейських вимірів якості освіти.
 
Нові підходи до роботи освітянської галузі як предмет обговорення педагогів Конотопщини  під час роботи секційних засідань
Відповідно до плану роботи відділу освіти Конотопської РДА з підготовки до нового навчального року методичним кабінетом 19 серпня 2016 року на базі відділу освіти організовано та проведено 5 засідань районних методичних об’єднань учителів . Традиційними є такі види роботи як аналіз діяльності членів методичних об’єднань за попередній навчальний рік, обговорення методичних рекомендацій щодо викладання навчальних дисциплін та здійснення навчально-виховної роботи. Поряд з тим вчителі кожного фаху, практичні психологи та соціальні педагоги району  мають свої специфічні проблеми, пропозиції та напрацювання, пріоритетні напрямки роботи тощо.
Особливістю цьогорічних серпневих засідань стало анкетування педагогічних працівників щодо їх ставлення до ініціатив МОН України.
За результатами анкетування можна констатувати, що освітяни району переважно підтримують запропоновані нововведення.
Діяльність методичного обєднання працівників психологічної служби було спрямоване на аналіз листа МОН України від 20.07.2016 №1/9-383 «Про забезпечення навчальних закладів практичними психологами і соціальними педагогами та організацію у 2016-2017 н.р. належного психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу».
Методичним об’єднанням  практичних психологів та соціальних педагогів  розглядалися  актуальні  питання соціально-психологічного захисту і психологічної допомоги, що пов’язані із складною соціально-політичною ситуацією в країні.
Перед працівниками психологічної служби системи освіти ставиться завдання забезпечення психологічного і соціального супроводу дітей, постраждалих внаслідок військових дій, а також їх батьків.
Вчителі історії та правознавства опрацювали методичні рекомендації щодо викладання предметів. Звернули увагу на особливості викладання історії України та всесвітньої історії у 8-х класах згідно нового Державного стандарту, програмне забезпечення та рекомендовані підручники. Взяли до уваги зміни до навчальної програми з історії та правознавства у 10-11 класах. Проаналізували результати ДПА та ЗНО з історії України за 2015-2016 навчальний рік. Педагоги ознайомилися із методичними рекомендаціями МОН щодо національно-патріотичного виховання у навчально-виховному процесі на уроках історії, правознавства. При плануванні уроків, виховних годин, ділових ігор, диспутів, конференцій тощо необхідно акцентувати увагу на патріотизмі, прагненні українського народу до незалежності, жити у мирі та злагоді з іншими  народами.
 
На РМО української мови та літератури  було ґрунтовно проаналізовано результати ДПА та ЗНО з української мови за 2015-2016 навчальний рік, визначено основні недоліки в підготовці дітей та окреслено шляхи їх вирішення. Методист РМК Удод Н.Ю. ознайомила присутніх з інструктивно-методичними рекомендаціями щодо вивчення української мови та літератури  у  2016-2017 навчальному році (Лист МОН №1/9-437 від 17.08.2016.). Виступаюча акцентувала увагу на змінах  до навчальних програм з української мови (рівень стандарту) та літератури (рівень стандарту та академічний рівень) в 10-11 класах. Крім того, до уваги вчителів-філологів була представлена  презентація буктрейлерів «Буктрейлер – сучасна форма реклами книги», підготовлена бібліотекарями Конотопського району  в рамках проекту «Відкриваємо Україну», започаткованого у 2016 році відділом культури Конотопської РДА.
 
На РМО класних керівників обговорено тематику та форми проведення Першого уроку в 2016-2017 н.р.; розглянуто методичні рекомендації щодо формування відносин між сім’єю і школою; положення про конкурс “Класний керівник року».
На засіданні  РМО вихователів дошкільних навчальних закладів  проаналізовано роботу за перше півріччя 2016 року та окреслено завдання на друге півріччя 2016 року. Методистом районного методичного кабінету ознайомлено вихователів дошкільних навчальних закладів району з організацією освітнього процесу у 2016-2017 навчальному році відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій МОН України «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах  у 2016-2017 навчальному році». Ознайомила із нормативними документами організації  освітньо-виховного процесу у новому навчальному році. Повідомила які комплексні та парціальні програми будуть використовуватись у дошкільних навчальних закладах.
Вихователь Соснівського НВК Івлєва Є.Ю. ознайомила присутніх з основними аспектами підготовки дітей до школи згідно з вимогами Базового компонента дошкільної освіти.
Глагольєва К.І. презентувала свій досвід роботи щодо забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти.
photofacefun_com_1471952495 photofacefun_com_1471952526 photofacefun_com_1471952558
 
 
 

Поділитися