Нові підходи до роботи освітянської галузі як предмет обговорення педагогів Конотопщини під час роботи секційних засідань

Відповідно до плану роботи відділу освіти  Конотопської районної державної адміністрації 29 серпня 2016 року на базі Конотопської ЗОШ №5 проведено 11 засідань районних  методичних об’єднань.
Під час серпневого засідання РМО вчителів математики були розглянуті рекомендації МОН щодо викладання предмету у 2016-2017 н.р., опрацьовано зміни в навчальних програмах з математики, проаналізовано результати ДПА та ЗНО. Новинкою на засіданні методичного об’єднання стало проведення засідання у форматі «круглого столу»  з теми «Використання нетрадиційних форм проведення уроків математики на етапі закріплення вивченого матеріалу».
На засіданні РМО вчителів інформатики були сформовані нові напрямки діяльності вчителів інформатики на 2016-2017 н.р., опрацьовані важливі методичні аспекти та рекомендації МОН щодо планування навчальної діяльності з предмета в початковій, основній та старшій школах.
Учителі фізики району ознайомились з рекомендаціями МОН щодо викладання предмета у 8 класі за новими державними стандартами. Детально проаналізували результати ЗНО з фізики. Вчитель фізики Гружчанського НВК Філіпов В.Ф. поділився досвідом роботи з теми «Особливості застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках фізики».
Під час засідання РМО вчителів трудового навчання (технічна та обслуговуюча праця) педагогами району опрацьовані методичні рекомендації МОН щодо викладання предмета у 8  класі за новими державними стандартами. Обговорили особливості ведення класного журналу з трудового навчання.Звернули увагу на підготовку до Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання.
На засіданні ММО вчителів біології, хімії, природознавства та основ здоров’я розглядалися методичні рекомендації МОН щодо вивчення природничих дисциплін у 2016-2017 н.р.. Вчителі акцентували увагу на змінах в програмі з біології та хімії у 8-му класі. При вивченні природничих наук вчитель має використовувати краєзнавчий матеріал, формувати любов до природи рідного краю, звертати увагу на внесок української науки в розвиток світової біологічної, хімічної науки.
Члени РМО вчителів географії  детально опрацювали  зміни  до програми з географії  у 8 та 10  класах. Педагоги розглянули питання забезпечення виконання практичної частини навчальної програми.  Одним із питань було планування позакласної роботи з предмету.
На засідання РМО вчителів фізичної культури обговорили методичні рекомендації МОН щодо організації навчально-виховного процесу з фізичної культури, навчальні програми, особливості навчання учнів у спеціальних медичних групах, проведення занять на свіжому повітрі та у спортивних залах. Педагоги взяли до уваги інформацію щодо безпеки життєдіяльності під час занять фізичними вправами. Актуальним залишається проведення Олімпійського тижня та олімпійського уроку.
РМО вчителів захисту Вітчизни визначило пріоритетні напрямки роботи РМО: розвиток особистості учнів та формування їх готовності до захисту Вітчизни в умовах надзвичайних ситуацій, підготовка молоді до служби у Збройних силах України, формування почуття патріотизму та власної гідності. Вчителі взяли до уваги інформацію про заходи щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015-2017 р.р. Підвели підсумки 3-денних польових зборів з учнями 11 класу у 2015-2016 навчальному році.
Учителі іноземної мови ознайомилися з переліком програм та підручників на 2016-17 н.р., змінами у программах, опрацювали методичні рекомендації МОН України  щодо викладання англійської мови, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з усіх видів мовленнєвої діяльності, види контролю, вимоги до перевірки зошитів, словників.
Авдієнко Н.М. вчитель англійської мови Бочечківського НВК поділилася досвідом організації літнього мовного табору. Вчителі опрацювали рекомендації для підготовки одинадцятикласників до ЗНО – 2017 з англійської мови. Керівником методичного обєднання  до уваги членів РМО були представлені новинки фахової літератури. Розглянули програми, підручники, посібники, придатні для використання в новому навчальному році.
На засіданні ММО вчителів зарубіжної літератури та російської мови найважливішим завданням стало питання особливостей викладання зарубіжної літератури та російської мови у 2016-2017 н.р., що затверджені листом  МОН від 17.08.2016 № 1/9-437. Окрім того, педагогів було ознайомлено з умовами проведення інтерактивного конкурсу «Соняшник – 2016» (Світова(українська та зарубіжна)література). Жваве обговорення було навколо теми критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.
На засіданні РМО вчителів початкових класів було детально проаналізовано результати ДПА учнів 4 класу з української мови, математики, літературного читання. Визначено превалюючі  аспекти  організації навчально-виховного процесу для підвищення результативності та якості знань школярів з вищезазначених предметів. Особливу увагу було приділено змінам до навчальних програм 1-4 класів та веденню шкільної ділової документації.  РМО ухвалило й  надалі спрямовувати роботу на ефективне впровадження нового Державного стандарту початкової освіти, активно долучатись до творчого педагогічного пошуку в процесі реалізації районної науково-методичної проблеми, продовжувати впроваджувати в навчально-виховний процес інноваційні педагогічні технології.
На засіданні РМО шкільних бібліотекарів особлива увага зверталась на забезпечення учнів ЗНЗ міста підручниками. Проаналізовано та перерозподілено підручники між ЗНЗ. Прослухали інформацію працівника  Конотопської районної бібліотеки  «Впровадження інноваційних форм роботи з обслуговування читачів».

Поділитися