«День Соборності та Свободи»

«День Соборності та Свободи є символом становлення, розвитку і зміцнення Української державності, Національним святом утвердження ідеалів свободи та демократії».
22 січня 2017 року Україна відзначає 98 річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, який відомий прогресивному людству як День Соборності України.
З цієї нагоди та з метою національно-патріотичного виховання  20.01.2017 року у навчальних закладах Конотопського району  відбулися різномінітні заходи, присвячені Дню Соборності України.  Проведено єдину виховну годину  «Україна – держава соборна, одна на всіх, як оберіг», у ході якої педагоги ознайомили учнів з причинами, умовами та історичними наслідками злуки ЗУНР та УНР; з історичними постатями, які відіграли велику роль у об’єднанні українських земель, українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу.

У Гружчанському НВК учні 5-9 класів переглянули відео «В єдності сила народу, Боже, нам єдність подай»; педагоги Курилівського НВК та Попівського НВК (І-ІІІ ст.) організували флеш – моби «Долоньки побажань!» та «З любов’ю до України»; конкурс малюнків та стіннівок «Україна – єдина країна», у Великосамбірському НВК відбулись години спілкування «Мій рід, моя Батьківщина – це все моя Україна», бесіда «Чому наш прапор синьо – жовтий», лекція «Славетний день в історії України»,  у Попівському НВК              (І-ІІІ ст.)  – виховна година «Соборна, єдина навік Україна».
До уваги учнів Духанівського НВК було представлено документальний фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди», проведено вікторину «На шляху до незалежності».
Педагоги та школярі Лебедівського НВК  взяли участь у засіданні «круглого столу» «Соборність – це єдність нашого народу» за участю Красненського сільського голови  Осадчого І.Г.  У Салтиківському НВК для учнів 5-11 класів  проведено конференцію  «Величний день єднання».  Учителі історії  Кошарівського НВК  підготували тематичні інформаційні хвилини на уроках історії України «День Соборності в історії нашої держави».
Учні 10-11 класів Бочечківського НВК взяли участь у дискусії на тему «Україна. Історія. Сучасність».
22.01.2017 учні та учителі району активно долучилися до акції «Вогні Соборності єднають Україну».
Методист районного методичного кабінету  І.С.Козловська

Поділитися