Про навчальну літературу для дітей з особливими освітніми потребами

Доводимо до Вашого відома зміст листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-63 від 06.02.2017 «Щодо навчальної літератури для дітей з особливими освітніми потребами», у якому зазначається, що, за результатами засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти від 18 січня 2017 року щодо забезпечення навчальною літературою дітей з особливими освітніми потребами, Міністерством освіти і науки України розроблено кодифікацію підручників для дітей з особливими освітніми потребами. У підручниках, які друкуватимуться за кошти державного бюджету у 2017 році, кодуванням буде замінено терміни патологічних станів учнів спеціальних навчальних закладів.
З метою толерантного ставлення до учнів з особливими освітніми потребами, Міністерство освіти і науки України рекомендує замінити текстовий фрагмент назви підручника «для розумово відсталих дітей» на «для дітей з особливими освітніми потребами (F-70)» на 1, 2 та останній сторінці підручників, згідно з переліком, що додається.
Міністерство освіти і науки України пропонує навчальним закладам, які отримали підручники для дітей з особливими освітніми потребами, самостійно надрукувати та наклеїти новий текстовий фрагмент (вклейку) «для дітей з особливими освітніми потребами (F-70)».
Просимо інформацію довести до педагогічних працівників, які навчають діти з особливими освітніми потребами.
Перелік навчальної літератури
для дітей з особливими освітніми потребами,
виданої протягом 2013-2016 років
2013 рік

 1. «Буквар» підручник для підготовчого, 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Вавіна Л.С.).
 2. Навчальний посібник з письма для підготовчого, 1 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей
  (частина 1) (автори Вавіна Л.С., Кравець Н.П.).
 3. Навчальний посібник з письма для підготовчого, 1 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей
  (частина 2) (автори Вавіна Л.С., Кравець Н.П.).
 4. «Буквар» підручник для підготовчого, 1 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей з російською мовою навчання (автор Вавіна Л.С.).
 5. Навчальний посібник з письма для підготовчого, 1 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей з російською мовою навчання (частина 1) (автори Вавіна Л.С.,
  Кравець Н.П.).
 6. Навчальний посібник з письма для підготовчого, 1 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей з російською мовою навчання (частина 2) (автори Вавіна Л.С.,
  Кравець Н.П.).
 7. Навчальний посібник «Від А до Я. Дидактичний матеріал з формування правильної звуковимови» для підготовчого, 1 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Блінова Г.Й.).
 8. «Математика» підручник для учнів 3 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Ардобацька К.В.).
 9. «Швейна справа» підручник з трудового навчання для 6 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Мерсіянова Г.М., Альонкіна Н.П.).
 10. «Навчальний посібник з трудового навчання швейній справі для
  6 класу» для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Мерсіянова Г.М., Альонкіна Н.П.).
 11. «Природа рідного краю» підручник з географії для 6 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Одинченко Л.К., Липа В.О.).
 12. «Українська мова. 10 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Кравець Н.П.).
 13. «Російська мова. 10 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Турчинська В. Є., Плешкановська Г.М.).

2014 рік

 1. «Природознавство. Підготовчий клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Трикоз С.В.)
 2. «Основи здоров’я. Підготовчий клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Гладченко І.В.).
 3. «Природознавство. 1 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Трикоз С.В.).
 4. «Математика. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Королько Н.І.).
 5. «Математика. 6 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Королько Н.І.).
 6. «Літературне читання. 7 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Кравець Н.П., Єременко І.Г., Чекурда О.Д.).
 7. «Географія України. 9 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Одинченко Л.К., Липа В.О.).

2015 рік
1.«Соціально-побутове орієнтування. Підготовчий клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Ярмола Н.А.).

 1. «Трудове навчання. Підготовчий клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори. Чеботарьова О.В., Гнатенко В.С.).
 2. «Математика. 1 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Ардобацька К.В.).
 3. «Літературне читання 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Кравець Н.П.).
 4. «Математика. 2 клас» навчальний посібник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Королько Н.І.).
 5. «Світ навколо тебе. 5 клас» навчальний посібник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Гіренко Н.А., Кізіченкова С.М.).
 6. «Географія України. 9 клас» навчальний посібник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Одинченко Л.К.).

2016 рік

 1. «Трудове навчання. 1 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Чеботарьова О.В., Гнатенко В.С.).
 2. «Природознавство. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Трикоз С.В.).
 3. «Українська мова. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Висоцька А.М., Блеч Г.О.).
 4. «Літературне читання. 3 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Вавіна Л.С.).
 5. «Трудове навчання. Художні вироби з деревини та металу. 5 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Гащак В.М., Тименко В.П.,
  Шевченко Ю.М.).
 6. «Соціально-побутове орієнтування. 1 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Ярмола Н.А.).
 7. «Трудове навчання. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Чеботарьова О.В., Гнатенко В.С.).
 8. «Українська література. 5 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автори Кравець Н.П., Дмітрієва М.В.).

9. «Історія України. 7 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (автор Косенко Ю.М.).

Поділитися