Гаранти незалежності

Цьогорічний День знань був особливо незабутнім для школярів Дубов’язівського НВК. Після урочистої лінійки  учні 11 класу презентували виставку «Люди Свободи»,  що зображує 26 постатей, які своєю працею та боротьбою відновлювали незалежність України в минулому столітті. Дана виставка була створена Українським інститутом національної пам’яті. Надав можливість ознайомитися з нею депутат Сумської обласної ради С.В. Демеха.
На відкритті  виставки були присутні почесні гості навчального закладу: начальник відділу освіти Конотопської райдержадміністрації О.Г. Бохан та селищний голова Т.П. Марусиченко. Вони звернули увагу присутніх на те, що історія будь-якого народу містить періоди, дати, що є вирішальними та доленосними в його житті, що потрібно пам’ятати та не забувати героїчні сторінки нашої історії, коли проливали кров патріоти: Катерина Білокур, Василь Вишиваний, Юрій Шевельов, Вячеслав Чорновіл,  Василь Стус, Назар Войтович, Олена Теліга, Володимир Івасюк, Олена Степанів, Марія Савчин, Марко Безручко та інші. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
Випускники школи розповіли присутнім про час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), що зазнали краху в зв’язку з опором тих, кого ми сьогодні називаємо Людьми Свободи. Завдяки їм свобода стала реальністю для нас і кожен отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал. Україна не раз піднімалася з колін. Побита та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла  під кулі, щоб захистити всіх своїх дітей. Терновим шляхом дійшла наша Батьківщина до сьогоднішніх днів.  Вона зберегла свободу в собі, пронісши її через час неволі.
Сьогодні життя України змінюється на очах. Саме молодому  поколінню творити нову історію держави, що займе належне місце серед вільних і рівних країн планети! Ще в І столітті нашої ери римський державний діяч Цицерон сказав: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона своя».
Тож пам’ятаймо людей, які відстоювали нашу свободу, бо саме Люди Свободи є гарантами незалежності та щасливого майбутнього України.

Поділитися