Обласний науково практичний семінар

16 листопада 2017 року методист районного методичного кабінету Конотопської районної ради Манєшкіна В.В. взяла  участь в науково-практичному семінарі «Особливості психологічних стратегій адаптації спільноти до умов і наслідків воєнного конфлікту в різних сферах життєдіяльності».


Актуальність теми семінару обумовлена тими соціально-політичними подіями, що їх переживає наша країна: військові події на Сході країни, вимушене переміщення родин в інші регіони. Висвітленню питання про конструктивні психологічні стратегії адаптації сучасних українців у цілому та педагогічної спільноти зокрема до наслідків воєнного конфлікту було присвячено виступи Л.М. Коробки, кандидата психологічних наук, доцента, старшого наукового співробітника, завідувача лабораторії психології мас і спільнот, та В.В. Мяленко, кандидата психологічних наук, доцента, старшого наукового співробітника цієї ж лабораторії .
Питання впливу воєнних подій на життя родини, збереження сімейних стосунків було розкрито І.Г. Губеладзе, кандидатом психологічних наук, доцентом, старшим науковим співробітником лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України
В.Ю. Вінков, молодший науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, висвітлив питання «Труднощі трансформації соціального капіталу в процесі адаптації спільноти до наслідків воєнного конфлікту» .
Під час пленарного засідання своїм досвідом роботи з означеної проблеми поділилися також М.Є. Троіцька, старший викладач кафедри психології Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, психолог відокремленого підрозділу Асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій, яка висвітлила питання готовності педагогічної спільноти до роботи з наслідками психотравмуючих подій, та М.М. Свириденко, завідувач відділу практичної психології та соціальної роботи Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, яка розповіла про роботу спеціалістів психологічної служби закладу освіти у забезпеченні соціально-психологічних потреб дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО .
По закінченню пленарної частини учасники семінару взяли участь у майстер-класах:

  1. Підвищення ресурсності спільноти: в пошуках стратегій преадаптації (Л.М. Коробка, кандидат психологічних наук, доцент, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.
  2. Як вижити в стресі (В.В. Мяленко, кандидат психологічних наук, доцент, старший науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України)
  3. Родина в умовах війни: як зберегти сімейні стосунки (І.Г. Губеладзе, кандидат психологічних наук, доцент, старший науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України).
  4. Підготовка вчителів до розвитку життєстійкості/стресостійкості в дітей в освітніх закладах (І.В. Марухина, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

 
 

Поділитися