НА КОНОТОПЩИНІ ВІДБУВСЯ ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР ЩОДО ПЕРЕХОДУ ДО «НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ»

19-20 вересня в нашому районі відбувся обласний науково-практичний семінар завідувачів методичних кабінетів на тему «Пропедевтика профілізації – превентивна дія переходу до «Нової української школи», у якому також взяли участь Ірина Удовиченко, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної роботи, Тетяна Шерудило, заступник голови райдержадміністрації,  Микола Вербняк, начальник районного відділу освіти.

Захід розпочався у малому залі адміністрації з ознайомлення з програмою роботи семінару під проводом Ірини Удовиченко, проректора СОІППО, кандидата педагогічних наук, доцента  кафедри дошкільної та шкільної освіти.

Ірина Удовиченко виступила з доповіддю щодо методичного поступу до нової української школи, детальніше зупинившись на засадах педагогіки  і партнерства, прийомах і технологіях навчання, спільному виборі доцільних дієвих форм, формуванні особистісно значимого випускника.

Про досягнення та виклики на шляху до створення НУШ у Конотопському районі доповів начальник відділу освіти Микола Вербняк. За основною тематикою про пропедевтику профілізації та перспективи сучасної освіти в умовах впровадження Концепції НУШ у нашому районі розповіла  завідувач районного методичного кабінету Ірина Савченко.

По закінченню пленарної частини семінару розпочалася наочна практична, під час якої відвідали Юрівський НВК, що за результатами останнього ЗНО увійшов у ТОП-200 кращих закладів загальної середньої освіти України, зайнявши в цьому рейтингу 142 місце,  12 місце в області та перше в районі.

Директор Юрівського НВК Надія Овсійко і заступник директора з навчальної роботи  Валентина Микиша провели презентацію навчального закладу для гостей. Зауваживши на тому, що спроба профільного навчання розпочалася ще з 2005 року – з того часу в старшій школі створювалися профільні класи: екологічний, філологічний, математичний.

Для завідувачів методичних кабінетів області були проведені майстер-клас  «рецепт вдалого уроку» (учитель початкових класів  Ольга Касіч).     На уроці  англійської мови з учнями 9 класу вчитель вищої категорії Наталія Черкасова продемонструвала, як найкраще школярі запам’ятовують слова й формування речень – у даному випадку на тематику кулінарія використовували крупи та інші інгредієнти для приготування їжі.

У віртуальній хімічній  лабораторії  вчитель вищої категорії  Валентина Петренко  представила гостям алгоритм розв’язання школярами завдань з хімії.

Про особливі підходи до управлінських рішень керівника закладу в оновленні матеріально-технічної бази закладу загальної освіти розповідала директор Гружчанського НВК  Галина Верещака.

У цьому ж закладі було проведено тренінг з елементами майстер-класу «Один день у НУШ» – нові формати освіти: навчаємо ефективно і радісно» (вчителі початкових класів Олеся Жарик та Ірина Ткач). Про місцеві особливості початкової освіти в Новій українській школі доповів заступник директора з навчальної роботи Гружчанського НВК Володимир Філіпов.

У ході підбиття підсумків першого дня семінару висловили свої враження завідувачі методичними кабінетами області. Зокрема, гості зазначили,  що отримали багато приємних вражень від тієї величезної роботи, яку виконали їх колеги в Конотопському районі. Також вони отримали неоціненний досвід співпраці у вертикалі педагогіки партнерства у взаємодії дітей, батьків, учителів, адміністрації відділу освіти та керівників районної влади. Характерними називали такі якості як щирість, професійність, позитивність, доброзичливість, гостинність.

Наступного дня семінар продовжився в Попівському НВК І-ІІ ст.   та  Попівському НВК І-ІІІ ст. У Попівському НВК І-ІІІ ст. було представлено пропедевтичну мозаїку «Запровадження в урочний і позаурочний час форм і методів роботи у пропедевтиці профілізації» (учитель   основ правознавства Світлана Нідзельська,  учитель початкових класів  Тетяна Ткаченко),  позаурочний захід «Відкрий для себе незнайомі грані математики»  провела Світлана Жегет, учитель – методист Попівського НВК І-ІІІ ст.).

У Попівському НВК І-ІІ ст. на гостей району чекала арт – терапевтична вправа   «Створення моделі здобувача  освіти нової української школи»  Ганна Костирко,  практичний психолог).

Заключним акордом семінару став майстер-клас «Виготовлення топіарії на осінню тематику» (Людмила Дарій, методист районного ЦПР).

Подяки ректора СОІППО Ю.О.Нікітіна отримали директори   і колективи Юрівського, Гружчанського,

Попівського І-ІІ ст., Попівського І-ІІІ ст. навчально-виховних комплексів.

Поділитися