
19-20 вересня в нашому районі відбувся обласний науково-практичний семінар завідувачів методичних кабінетів на тему «Пропедевтика профілізації – превентивна дія переходу до «Нової української школи», у якому також взяли участь Ірина Удовиченко, проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної роботи, Тетяна Шерудило, заступник голови райдержадміністрації, Микола Вербняк, начальник районного відділу освіти.
Захід розпочався у малому залі адміністрації з ознайомлення з програмою роботи семінару під проводом Ірини Удовиченко, проректора СОІППО, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної та шкільної освіти.
Ірина Удовиченко виступила з доповіддю щодо методичного поступу до нової української школи, детальніше зупинившись на засадах педагогіки і партнерства, прийомах і технологіях навчання, спільному виборі доцільних дієвих форм, формуванні особистісно значимого випускника.
Про досягнення та виклики на шляху до створення НУШ у Конотопському районі доповів начальник відділу освіти Микола Вербняк. За основною тематикою про пропедевтику профілізації та перспективи сучасної освіти в умовах впровадження Концепції НУШ у нашому районі розповіла завідувач районного методичного кабінету Ірина Савченко.
По закінченню пленарної частини семінару розпочалася наочна практична, під час якої відвідали Юрівський НВК, що за результатами останнього ЗНО увійшов у ТОП-200 кращих закладів загальної середньої освіти України, зайнявши в цьому рейтингу 142 місце, 12 місце в області та перше в районі.
Директор Юрівського НВК Надія Овсійко і заступник директора з навчальної роботи Валентина Микиша провели презентацію навчального закладу для гостей. Зауваживши на тому, що спроба профільного навчання розпочалася ще з 2005 року – з того часу в старшій школі створювалися профільні класи: екологічний, філологічний, математичний.
Для завідувачів методичних кабінетів області були проведені майстер-клас «рецепт вдалого уроку» (учитель початкових класів Ольга Касіч). На уроці англійської мови з учнями 9 класу вчитель вищої категорії Наталія Черкасова продемонструвала, як найкраще школярі запам’ятовують слова й формування речень – у даному випадку на тематику кулінарія використовували крупи та інші інгредієнти для приготування їжі.
У віртуальній хімічній лабораторії вчитель вищої категорії Валентина Петренко представила гостям алгоритм розв’язання школярами завдань з хімії.
Про особливі підходи до управлінських рішень керівника закладу в оновленні матеріально-технічної бази закладу загальної освіти розповідала директор Гружчанського НВК Галина Верещака.
У цьому ж закладі було проведено тренінг з елементами майстер-класу «Один день у НУШ» – нові формати освіти: навчаємо ефективно і радісно» (вчителі початкових класів Олеся Жарик та Ірина Ткач). Про місцеві особливості початкової освіти в Новій українській школі доповів заступник директора з навчальної роботи Гружчанського НВК Володимир Філіпов.
У ході підбиття підсумків першого дня семінару висловили свої враження завідувачі методичними кабінетами області. Зокрема, гості зазначили, що отримали багато приємних вражень від тієї величезної роботи, яку виконали їх колеги в Конотопському районі. Також вони отримали неоціненний досвід співпраці у вертикалі педагогіки партнерства у взаємодії дітей, батьків, учителів, адміністрації відділу освіти та керівників районної влади. Характерними називали такі якості як щирість, професійність, позитивність, доброзичливість, гостинність.
Наступного дня семінар продовжився в Попівському НВК І-ІІ ст. та Попівському НВК І-ІІІ ст. У Попівському НВК І-ІІІ ст. було представлено пропедевтичну мозаїку «Запровадження в урочний і позаурочний час форм і методів роботи у пропедевтиці профілізації» (учитель основ правознавства Світлана Нідзельська, учитель початкових класів Тетяна Ткаченко), позаурочний захід «Відкрий для себе незнайомі грані математики» провела Світлана Жегет, учитель – методист Попівського НВК І-ІІІ ст.).
У Попівському НВК І-ІІ ст. на гостей району чекала арт – терапевтична вправа «Створення моделі здобувача освіти нової української школи» Ганна Костирко, практичний психолог).
Заключним акордом семінару став майстер-клас «Виготовлення топіарії на осінню тематику» (Людмила Дарій, методист районного ЦПР).
Подяки ректора СОІППО Ю.О.Нікітіна отримали директори і колективи Юрівського, Гружчанського,
Попівського І-ІІ ст., Попівського І-ІІІ ст. навчально-виховних комплексів.