Освітян Конотопщини традиційно зібрала серпнева педагогічна конференція

З метою підведення підсумків минулого навчального року, подальшої реалізації Концепції «Нова українська школа» та окреслення пріоритетних завдань на 2019-2020 навчальний рік 29 серпня у районному будинку культури відбулась серпнева конференція освітян. В урочистостях взяли участь представники закладів дошкільної, загальної середньої освіти, позашкілля, відділу освіти, районного методичного кабінету, почесні гості – Тетяна ШЕРУДИЛО, заступник голови РДА, та Ірина КЛІГУНОВА, заступник голови районної ради.

         Відкрив конференцію Микола ВЕРБНЯК, начальник відділу освіти. До уваги учасників урочистого заходу було представлено відеоролик«Нова українська школа»: перші кроки реалізації у системі освіти Конотопщини та пріоритетні завдання на 2019-2020 навчальний рік».

         Як зазначив Микола Дмитрович у своїй промові, минулий навчальний рік для педагогів країни і нашого району зокрема був одним із найважчих, але й найцікавіших, оскільки запроваджувався новий формат навчання в початковій ланці, що вимагало значних моральних і фізичних зусиль освітян, фінансової підтримки районної влади, сільських рад. Завдяки тісній співпраці освітян і влади діти та педагоги забезпечені всім необхідним для освітнього процесу. У цьому навчальному році нашу шкільну родину поповнять 128 першокласників у складі 15 класів, що теж будуть навчатися за концепцією НУШ.

         Заступник голови РДА Тетяна ШЕРУДИЛО привітала освітян від імені голови РДА Миколи Горбенка та в своїй промові подякувала усім педагогам району за натхненну працю, відзначила кращі заклади, за результативність у ЗНО-2019 та підготовці до нового навчального року.

         Тетяна Шерудило вручила грамоти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, значний особистий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління директору Гружчанського НВК Галині Верещаці; вчителю української мови та літератури Чорноплатівського НВК Лідії Горянській; директору районного Центру позашкільної роботи Оксані Горбань; методисту цього центру Наталії Голуб; вчителю початкових класів Соснівського освітнього комплексу Олесі Жарик; директору Юрівського НВК Надії Овсійко; учителю історії В’язівського НВК Тамарі Романчук.

        Заступник голови районної ради Ірина КЛІГУНОВА передала щирі слова вітання від імені голови районної ради Анатолія Боярчука та депутатського корпусу. Ірина Володимирівна вручила грамоти голів РДА та районної ради за сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, значний особистий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління педагогу-організатору Попівського НВК І-ІІІ ступенів Вікторії Бунак; керівнику гуртка районного Центру позашкільної роботи  Ірині Лук’яненко; учителю початкових класів Гружчанського НВК Ірині Ткач; директору Шевченківського НВК Владиславу Яковенку.

        Грамотами відділу освіти РДА Микола Вербняк нагородив учителя історії Великосамбірського НВК Олега Даниленка; учителя української мови та літератури Чорноплатівського НВК Валентину Журавель; учителя математики Попівського НВК І-ІІ ступенів Олександра Палієнка, учителя початкових класів Чорноплатівського НВК Могилу Валентину.

         За якісну підготовку закладів освіти до організованого початку нового 2019-2020 навчального року Микола Вербняк вручив сертифікати на отримання ноутбуків педагогічним колективам Духанівського НВК, Малосамбірської філії, Юрівського НВК;  сертифікат на отримання бойлера – педагогічному колективу Попівського НВК І-ІІ ст., сертифікат на отримання морозильної камери – педагогічному колективу Вирівського НВК, сертифікат на отримання кутового столу – педагогічним колективам Гружчанського НВК та Соснівського освітнього комплексу.

         Грамотами  відділу освіти були нагороджені також працівники Комунальної установи  Інклюзивно-ресурсний центр Конотопської районної ради.

        Слово мала також Ольга Рудиця, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки, яка привітала молодого педагога Анастасію Тимощук та вручила  їй пам’ятну адресу, побажала найкращих починань в галузі освіти молодому фахівцю, котра з цього навчального року увіллється в освітянську сім’ю Конотопщини і розпочне свою трудову діяльність в Шаповалівській філії учителем початкових класів.

        По завершенню пленарної частини конференції відбулось її обговорення у п’яти локаціях та платформах.

        Активно працювали учителі Конотопщини на психологічній  локації «Щасливе вчителювання», спікером якої  була  Ірина Марухина, завідувачка навчально-методичного центру психологічної служби  СОІППО.

        Обговорили, чи щасливі педагоги у своїй професії, як бути успішними тощо. 

        Пані Ірина зачитала притчу, наскрізною лінією якої  стало те, що кожен з нас будує  своє життя, і від кожного особисто залежить – щасливе воно, чи ні. І якщо ми, педагоги, справді ідемо в Нову українську школу, то дорога туди лежить через щасливе учителювання до щасливого навчання! Бо хто сказав, що ми не можемо змінити світ!

        Педагогічна спільнота  з цікавістю також відвідали   правову платформу «Я маю право», спікер Валентина Волік, заступник директора Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

        Валентина Іванівна ознайомила з роботою Центру, його завданнями та видами правових послуг.

        Продемонструвала елементи настільної гри  «Важниця правова», що спрямована на підвищення рівня правової освіти населення.

        Ключовим меседжем локації стали слова: твої права – твій надійний захист!

        На платформі інновацій «STEAM-освіта в освітньому процесі», де спікером виступала Вікторія Дроффа, координатор освітніх програм «Конотопського ІТ кластеру» розглядалися основні аспекти STEAM-освіти, що можна впроваджувати на уроці. Об’єднавшись в групи та використовуючи інтернет,  освітяни складали тур до країни, яку вони мріють відвідати, прораховуючи всі витрати. Підводячи підсумки роботи платформи,  спікер наголосила, що були використані всі елементи STEAM-освіти: наука, технологія, інженерія, математика.

        Відвідавши платформу «Інклюзія як невід’ємна складова НУШ», учасники конференції мали змогу дізнатися про нові підходи в роботі з дітьми з ООП.

        Вчитель-логопед  Людмила Зименко зазначила про взаємозв’язок розвитку дрібної моторики рук і мовлення. Практичний психолог Наталія Чорнорубашкіна наголосила, що психологічний супровід дітей з ООП є невід’ємною складовою навчального процесу.

        Вчитель-реабілітолог Тетяна Андрушко продемонструвала  можливі варіанти фізкультхвилинок  для  очей в освітньому  процесі школярів з ООП, а вчитель-дефектолог Ірина Юрченко розповіла та наочно продемонструвала  роль експерименту в навчально-пізнавальній діяльності учнів з ООП.

        Найемоційнішою локацією, що відвідали освітяни, була Платформа позашкілля «Генеруй енергію – випромінюй щастя!». Спікери Вікторія Бунак, Світлана Дергіта, Алла Васюта та  Ірина Гагіна налаштували педагогів  на мажорний лад, провели майстер-класи з хореографії та акторської майстерності.

        На завершення насиченого цікавими подіями дня Тетяна Шерудило, заступник голови райдержадміністрації, подякувала усім за активність та побажала гарного настрою й продуктивного нового 2019-2020 навчального року.  

Поділитися