Українська – мова єднання

Українська мова – це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Тому ми маємо розвивати навички застосування знань з мови та літератури  на практиці, виховувати любов до рідного слова, бажання досконало володіти нею, пробудити почуття національної гідності.

         З цією метою  8 листопада на базі Вирівського НВК відбувся І районний мовознавчий турнір «Українська – мова єднання!» присвячений Дню української писемності та мови.

         Участь у заході взяли ерудовані та енергійні  учні шкіл району: команда Попівського та Гружчанського НВК «Україночка +», Соснівського ОК та Шаповалівської філії «Філологині», Чорноплатівського та Вирівського НВК «Словограй». Учасники мали змогу дізнатися багато цікавих фактів про українську мову, в цікавій формі перевірити свої знання, пригадати правила та поповнити словниковий запас.

        Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері. Команди влучно та кмітливо відповідали на питання з правопису, з історії української мови та літератури, розкривали значення фразеологізмів, пояснювали значення у становленні писемності та мови видатних українських постатей. Оцінювали команди компетентне та кваліфіковане журі у складі : Микиши В.В. – учителя української мови та літератури Юрівського НВК , Блажко Ю.М. – учителя української мови та літератури Попівського  НВК, Самусь І.П. – учителя української мови та літератури Тулущанського НВК, Дороженко Н.М. – учителя української мови та літератури Шаповалівської філії Соснівського ОК «ліцей-ЗДО» імені Анатолія Шульги,Рябущиць О.А. – учителя української мови та літератури Великосамбірського НВК.

         Піднесений настрій для учасників та глядачів створили хореографічний колектив Попівського НВК «Сучасні ритми», вразили сценічною грою учасники драматичного гуртка Юрівського НВК, зачарували милозвучністю українського слова учні Тулущанського НВК – Левчик Кирило та Кириленко Анастасія, учениця Вирівського НВК –  Черевко Анастасія,  подарували чудовий спів учитель початкових класів Вирівського НВК – Гайдай В.С. та учениця Великосамбірського НВК Насс Катерина.

         За підсумками турніру переможцями мовознавчого турніру стали: І місце – команда «Словограй», ІІ – команда «Філологині», ІІІ – команда «Україночка +». Всі учасники були нагороджені грамотами та книгами.

         І саме сьогодні, усі присутні ще раз переконалися у тому, що українська мова – це безмежний океан, це те, чим ми повсякденно користуємося, те, чим оформлюємо свої думки, у що вливаємо емоції, що є справжнім дивом, великим і прекрасним.

Поділитися