Підвищення ефективності уроків історії засобами інформаційно-комунікаційних технологій

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2019 рік та районного методичного кабінету Конотопської районної ради 11 грудня 2019 року на базі Попівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» було проведено засідання обласної школи передового педагогічного досвіду учителя історії Нідзельської Світлани Михайлівни з теми «Підвищення ефективності уроків історії засобами інформаційно-комунікаційних технологій».

У заході взяли участь учителі Буринського, Глухівського, Краснопільського, Сумського, Шосткинського районів, м. Конотоп,                         м. Ромни, Бездрицької, Бочечківської, Буринської, Дубов’язівської, Краснопільської, Кролевецької, Недригайлівської об’єднаних територіальних громад (у загальній кількості – 14 осіб).

Відкрила засідання методист з історії та правознавства Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Третьякова О.В та повідомила його тему та мету, розповіла про важливість використання інформаційно-комп’ютерних технологій у сучасному освітньому процесі.

Про етапи вивчення педагогічного досвіду Нідзельської С.М., учителя історії Попівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад повідомила учасникам засідання методист районного методичного кабінету Твірітінова І.А.

Директор школи Забіяка І.М. презентувала заклад, познайомила присутніх з його історією, традиціями та здобутками.

Педагогічний практикум для учасників засідання провела Третьякова Олена Василівна,  методист з історії та правознавства Сумського ОІППО з теми «Роль інформаційно-комунікаційних технологій у підвищенні ефективності уроків історії (ключові уміння 21 століття. Цифрова грамотність)». Звернула увагу присутніх на те, що інформаційно-комунікаційні технології є одними з найважливіших інструментів 21 століття.

У ході проведення майстер-класів з тем «Використання інтерактивної дошки на різних етапах уроку історії» та «Практичне відпрацювання прийомів та методів роботи з інтерактивною дошкою» Нідзельська Світлана Михайлівна, вчитель історії Попівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня  школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» презентувала присутнім власну систему роботи з використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках історії.

На завершення заходу було підведено підсумки роботи, учасники обмінялися думками та поділилися власними міркуваннями щодо використання інформаційно-комп’ютерних технологій у процесі викладання історії та отримали методичні рекомендації.

Поділитися